NogometTREĆA HNL - JUG |

NERETVA(NAC) ULOVIO ZMAJA Pločanima sačuvali vrh u Unešiću (FOTO), ali im se približila ‘Plava makinja‘ na samo bod, Lapadu začelje

28. ožujka 2021. - 08:30

U Opuzenu je u prvom dijelu bila golijada - čak sedam pogodaka, četiri u mreži blatskih 'crvenih', a jedan manje u mreži 'Plave makinje'. Ovaj put u Blatu BŠK Zmaj nije bio raspoložen, ali jest Neretvanac. Tri puta je pogodio mrežu domaćina te se vratio kući s tri boda. Dočekali su ga ispred klupskih prostorija navijači. U Opuzenu se slavila pobjeda, koja je donijela skok na drugo mjesto. Lider, Jadran Luka Ploče ima samo bod više.

Pločani su u derbiju kola odigrali u Unešiću bez pogodaka, te su, kao i Neretvanac, bez poraza u 2021. godini. Jadran Luka Ploče je u tri utakmice osvojio 5 bodova. Pobjeda kod kuće protiv Neretve, uvjerljiva, sa 6:1, a u gostima drugi put 0:0. Ni prvi zadatak im nije bio lagan. Bili su gosti u Makarskoj gdje su također odigrali bez pogodaka. Neretvanac je pak odigrao utakmicu više. Jadran Luka Ploče je bio slobodan u posljednjem kolu prvog dijela, kojim se nastavila sezona nakon četiri mjeseca. Neretvanac je krenuo s dva remija u gostima (Hrvatski vitez 2:2 i Sloga 0:0), zatim dobio kod kuće Vodice s 3:2 (Vodice nisu realizirale kazneni udarac pri rezultatu 2:2, a Neretvanac je treći pogodak vrijedan tri boda postigao u 88. minuti), a sad slavio u Blatu gdje su sva tri pogotka postigli u završnici utakmice. Redom, Frano Džidić u 75., zatim autogol Antonia Ercegovića u 79. minuti i Mario Popić u 85. minuti.

Tri boda u 20. kolu osvojila je i Neretva. Nakon potopa u Pločama, druga pobjeda u nizu kod kuće. Sa 4:1 je momčad Armanda Marenzija svladala Zmaj iz Makarske. Povela je autogolom Stipe Serdarevića u 11. minuti, Ivan Prskalo je sedam minuta polsije strijelac za 2:0. HRNK Zmaj je autogolom Petra Kozine prepolovio zaostatak, a u završnici nova dva pogotka metkovskog sastava - Mario Marić u 73. i Frane Jerković u 90. minuti. Neretva je u 2021. na polovičnom učinku - dvije pobjede i dva poraza s tim što je godinu otvorila porazom kod kuće s 3:2 od RNK Split nakon čega je Iza Vage svladala Kamen 1:0.

GOŠK Dubrovnik 1919. je bio slobodan u 20. kolu, a kako su Vodice kod kuće dobile do jučer drugoplasirane Hrvace, dubrovačka momčad, koja je bez poraza u 2021. godini (tri utakmice - tri remija), sad je posljednja s dva boda manje od BŠK Zmaj, s bodom manje od Vodica i Sloge s tim što su blatski 'crveni' i Vodice odigrale utakmicu više, a kod obojice je GOŠK Dubrovnik 1919. izborio ove godine bod uz podsjetnik kako je kod Vodica vodio s 2:0 do 90. minute (Vodice su prvi pogodak postigle u prvoj, a drugi u trećoj minuti sudačke nadoknade).

FOTO DERBI 20. KOLA: ZAGORA - JADRAN LUKA PLOČE 0:0

Zagora - Jadran Luka Ploče 0:0
Nikša Stipaničev/Cropix
Mario Oršulić, trener Jadran Luka Ploče

SEMAFOR 20. KOLA

Subota, 27. ožujka, Klis: Uskok – Urania 2:0, Blato: BŠK Zmaj – Neretvanac 0:3, Vodice: Vodice – Hrvace 1:0, Posedarje: Hrvatski vitez – RNK Split 0:3, Biograd: Primorac (BNM) – Kamen 4:1, Unešić: Zagora – Jadran Luka Ploče 0:0, Metković: Neretva – HRNK Zmaj (M) 4:1, nedjelja, 28. ožujka, Mravince: Sloga - OSK, slobodan je GOŠK Dubrovnik 1919.

1. Jadran Luka Ploče 36 bodova / 19 utakmica (41:18), 2. Neretvanac 35 bodova / 19 utakmica (32:21), 3. Hrvace 33 boda / 19 utakmica (29:20), 4. Zagora 31 bod / 19 utakmica (33:30), 5. Uskok 28 bodova / 18 utakmica (27:18), 6. RNK Zmaj (M) 28 bodova / 18 utakmica (24:25), 7. RNK Split 27 bodova / 19 utakmica (31:30), 8. Urania 26 bodova / 19 utakmica (30:28),9. Primorac (BNM) 25 bodova / 19 utakmica (26:20), 10. OSK 24 boda / 18 utakmica (24:30), 11. Neretva 24 boda / 19 utakmica (25:35), 12. Hrvatski vitez Posedarje 24 boda / 19 utakmica (22:35), 13. Kamen 23 boda / 19 utakmica (31:32), 14. BŠK Zmaj 20 bodova / 19 utakmica (27:38), 15. Vodice 19 bodova / 19 utakmica (29:38), 16. Sloga 18 bodova / 18 utakmica (11:16), 17. GOŠK Dubrovnik 1919. 18 bodova / 18 utakmica (21:27).

RASPORED 21. KOLA

Subota, 3. ožujka, Makarska: HRNK Zmaj (M) – Zagora, Ploče: Jadran Luka Ploče – Primorac (BNM), Ivanbegovina: Kamen – Hrvatski vitez, Split: RNK Split – Sloga, Otok: OSK – Vodice, Hrvace: Hrvace – BŠK Zmaj, Opuzen: Neretvanac – Uskok, Baška Voda: Urania – GOŠK Dubrovnik 1919., slobodna je Neretva.

26. travanj 2024 15:56