NogometPRVA ŽUPANIJSKA LIGA

Ne trebaju se svi crvenjeti zbog sramotnog čina! Evo kako je bilo na dvije odigrane utakmice na Uskrsni ponedjeljak

10. travnja 2023. - 18:58

17. KOLO

Subota, 8. travnja, Dubravka: Sokol – Hajduk 1932. 5:1, Gruda: Slaven – Gusar 4:1, Gabrili: Croatia – Orebić 2:0, ponedjeljak, 10. travnja, Krvavac: Maestral – Žrnovo 2:0, Smokvica: Jadran 1929. – Župa dubrovačka 2:1, odgođena je utakmica ONK Metković – Konavljanin.

Poredak: 1. Slaven 39 bodova (38:12), 2. Konavljanin (utakmice manje) 31 bod (32:8), 3. ONK Metković (utakmice manje) 30 bodova (28:15), 4. Maestral 26 bodova (25:26), 5. Croatia 26 bodova (23:27), 6. Gusar 24 boda (32:26), 7. Jadran 1929. 22 boda (20:28), 8. Sokol (kažnjen 2 boda) 21 bod (24:18), 9. Orebić 18 bodova (18:34), 10. Hajduk 1932. 16 bodova (17:31), 11. Župa dubrovačka 15 bodova (19:27), 12. Žrnovo 15 bodova (17:41).

Brojna je nogometna obitelj Prve županijske lige. Ne trebaju se svi oni crvenjeti zbog sramotnog čina, koji se dogodio u noći s nedjelje na ponedjeljak kad je napadnut igrač Konavljanina Pero Opušić. Policija će utvrditi što je točno bilo i tko je sve sudjelovao od igrača Slavena. Nakon što se oglasi, morat će prije svega vodstvo kluba s Gnjila odlučiti što i kako dalje.

Ovakav događaj do sad nije zabilježen. Zna se u žaru borbe, vruće glave na terenu, dogoditi svašta. Udaranje suparničkog igrača, suca. Nema ni za to opravdanja, ali izvan terena, zbog toga što netko ima drugačije mišljenje.

Nevjerojatna je činjenica u cijeloj priči da Paulo Opušić dijeli svlačionicu Slavena s pojedincima, koji su napali njegovog starijeg brata Pera, igrača Konavljanina. Uglavnom, ne ponovilo se.

U sjeni nemilog događaja, koji je razlog odgode utakmice u Metkoviću, derbija 17. kola u kojem je ONK Metković, branitelj naslova i trećeplasirani sastav lige trebao ugostiti drugoplasirani Konavljanin, klub pretučenog Pera Opušića, kojeg su napali igrači Slavena, lidera prvenstva, odigrane su dvije utakmice na Uskrsni ponedjeljak, i to u Krvavcu te Smokvici. U obje je slavio domaćin, Maestral odnosno Jadran 1929., u obje je praznih ruku ostao dvojac sa začelja, Žrnovo odnosno Župa dubrovačka.

U Krvavcu Maestral je svladao s 2:0 Žrnovo pogocima Josipa Brajkovića u 7. i Ermina Krvavca u trećoj minuti sudačke nadoknade drugog poluvremena. Od 31. minute gosti su igrali s desetoricom jer je isključen Mario Orlović.

Jadran 1929. je s 2:1 dobio Župu dubrovačku. Jakov Protić je u 9. minuti doveo domaćina u vodstvo. Karlo Buhač je izjednačio u 55. minuti, a pet minuta poslije pogotka gostiju, Jadran 1929. je još jednom uspio zatresti mrežu Župe dubrovačke. Strijelac je bio Luka Cetinić.

18. KOLO

Nedjelja, 16. travnja, od 17 sati, Vela Luka: Hajduk 1932. – Croatia, Potomje: Orebić – Slaven, Komin: Gusar – Jadran 1929., Čibača: Župa dubrovačka – Maestral, Žrnovo: Žrnovo – ONK Metković, Čilipi: Konavljanin – Sokol.

03. svibanj 2024 10:37