NogometČETVRTI RANG

Naš trojac odradio jesenski dio, jedino metkovski ‘plavo bijeli‘ godinu zaključili pobjedom

25. studenog 2023. - 15:36

15. KOLO

Subota, 25. studenog, Ivanbegovina: Kamen - Hrvatski vitez 3:2, Klis: Uskok - Zadar 1:2, Vodice: Vodice - Omiš 4:0, Kaštel Gomilica: GOŠK (KG) - Primorac (BNM) 2:0, Unešić: Zagora - RNK Split 5:0, Metković: Neretva - GOŠK Dubrovnik 1919. 2:0, Sinj: Junak - Neretvanac 2:0, nedjelja, 26. studenog, Mravince: Sloga - HRNK Zmaj.

Neretva na kraju jeseni 17, Neretvanac 14, dok je GOŠK Dubrovnik 1919. skupio 9 - to je bodovni učinak u prvom dijelu sezone 2023./24. tri kluba iz Dubrovačko neretvanske županije u južnoj skupini Treće hrvatske nogometne lige, četvrtom razredu hrvatskog nogometa.

Dva su se ogledala na kraju prvog dijela, Neretva je ugostila GOŠK Dubrovnik 1919. na igralištu Iza Vage gdje je veliki posao napravila u prvih pet minuta, dva puta je prevarila obranu dubrovačkog sastava. Prvo je to u 2. minuti uspio David Barišić, a u 5. minuti Mate Crnčević

Neretvanac je zamijenio domaćinstvo s Junakom jer se sređuje travnjak na Podvornici. NIje uspio iznenaditi domaćina. Sinjani su oba pogotka postigli u prvom poluvremenu.

Neretva je u prvom dijelu ostvarila pet pobjeda, dva neodlučena rezultata i osam poraza, postigla 30, a primila 34 pogotka, Neretvanac jesen zaključuje s tri pobjede, šest neodlučenih rezultata i šest poraza, pogodak razlikom 19:30, dok je GOŠK Dubrovnik 1919. zabilježio dvije pobjede, četiri neodlučena rezulatata i deset poraza, postigao 8, a primio 35 pogodaka.

1. Zadar 32 boda, 2. Junak 31 bod, 3. Zagora 29 bodova, 4. Hrvatski vitez 27 bodova, 5. Omiš 26 bodova, 6. Primorac (BNM) (utakmica manje) 25 bodova, 7. GOŠK (KG) 22 boda, 8. Uskok 20 bodova, 9. Neretva 17 bodova,10. Sloga (dvije utakmice manje) 16 bodova, 11. Neretvanac 15 bodova, 12. Vodice 15 bodova, 13. Kamen 15 bodova, 14. RNK Split 12 bodova, 15. HRNK Zmaj 12 bodova (utakmica manje), 16. GOŠK Dubrovnik 1919. 9 bodova.

Prvo kolo proljetnog dijela prvenstva igra se 24. i 25. veljače 2024. godine.

27. srpanj 2024 02:44