NogometDUBROVČANIN NA VRATIMA HRVATSKE

Mladi upisali pobjedu u Puli, Karlo Sentić branio cijelu utakmicu, te se istaknuo protiv Poljaka: ‘Bilo je super!‘

17. studenog 2022. - 20:33

Dubrovčanin Karlo Sentić, vratar prve momčadi splitskog Hajduka, nastupio je za mladu hrvatsku reprezentaciju do 21 godine, koja je u Puli u prijateljskom ogledu svladala vršnjake Poljske s 3:1.

Gosti su poveli u 20. minuti pogotkom Filip Szymczak, u 32. minuti Hrvatska je izjednačila pogotkom Stipe Biuka, koji je pogodio i u posljednjim trenucioma prvog poluvremena. U 89. minuti našu pobjedu potvrdio je Marin Ljubičić. Imali su naši još prilika, ali i Poljaci, a to što nisu uspjeli postići još koji pogodak kriv je Dubrovčanin.

- Bilo je super. Najvažnije je, pobijedili smo tako da je sve skupa bilo za pet - presretan je Sentić.

U ponedjeljak, 21. studenog, također u Puli, izabranici Igora Bišćana imat će još jednu provjeru. Suparnik je Austrija.

Sentić je branio cijelu utakmicu. Bio je ovo njegov prvi nastup za U21 reprezentaciju, a ukupno jedanaesti u ‘vatrenom‘ dresu. Debi je imao 2018. godine u dresu U18 reprezentacije, potom je po četiri puta igrao za U19 i U20 reprezentaciju, te nedavno za U23 reprezentaciju.

Mladu reprezentaciju iduće godine čeka završnica Europskog prvenstva.

02. svibanj 2024 12:55