NogometODIGRANO 3. KOLO U JUŽNOJ SKUPINI TREĆE HNL

Lapadu padne mrak kad pogleda tablicu, a Neretvancu baš, baš lijepo

9. rujna 2023. - 20:03

SEMAFOR

Rezultati 3. kola, subota, 9. rujna, Biograd: Primorac – Zagora 1:0, Makarska: HRNK Zmaj – Junak 1:2, Dubrovnik: GOŠK Dubrovnik 1919. - Neretvanac 0:4, Posedarje: Hrvatski vitez – GOŠK (KG) 3:3, Zadar: Zadar – Sloga 1:0, Omiš: Omiš – Neretva 2:0, Split: RNK Split – Kamen 2:2, Vodice: Vodice – Uskok 0:1.

Poredak: 1. Hrvatski vitez 7 bodova (10:4), 2. Neretvanac 7 bodova (5:0), 3. Junak 7 bodova (9:6), 4. Zadar 6 bodova (6:3), 5. Uskok 6 bodova (5:3), 6. Omiš 6 bodova (4:2), 7. GOŠK (KG) 5 bodova (9:5), 8. RNK Split 4 boda (8:5), 9. Primorac (BNM) 4 boda (4:4),10. Kamen 4 boda (3:6), 11. Zagora 3 boda (6:6), 12. Sloga 3 boda (3:3), 13. Neretva 3 boda (4:9), 14. HRNK Zmaj 2 boda (3:4), 15. Vodice bez boda (1:10)., 16. GOŠK Dubrovnik 1919. bez boda (1:11).

Neretvanac se ne sjeća kad je postigao četiri pogotka na Lapadu, bio tako raspoložen kao gost GOŠK Dubrovnik 1919., a to je uspio već u prvom poluvremenu. Mario Popić je pogodio u 10. zatim dva puta Ivan Zubac, u 13. i 31. (baš je prekrasan bio pogodak za 3:0, naciljao je iz daljine), te Petar Šetka iz kaznenog udarca u 41. minuti.

Nije bilo u sastavu Plave makinje Dina Deaka, iskusnog igrača, koji je bio strijelac za 1:0 pobjedu na startu sezone kod Primorca iz Biograda. Kod kuće Neretvanac je između dvije gostujuće pobjede osigrao 0:0 protiv makarskog Zmaja, a imao je u toj utakmici prilika i prilika...

Baš kao i sad na Lapadu. Samo ovaj put je pogađao protiv dječjeg dubrovačkog vrtića, koji ima samo iskusnog vratara Dalibora Kristića (četvorica su rođena 2006., trojica 2005., jedan 2004. i dvojica 2003.). Ovaj put je na klupi bio Anel Topuzović (nije ulazio), najavljuje se dolazak još nekih iskusnih igrača, koji bi trebali pomoći dubrovačkoj mladosti, kojoj u prvih 270 minuta nove sezone nije išlo, i nije.

USKORO SLIKOVNICA S UTAKMKCE GOŠK DUBROVNIK 1919, - NERETVANAC 0:4

GOŠK Dubrovnik 1919. - Neretvanac

Tonči Vlašić/

I dok je Neretvanac trenera Josipa Tošića na startu poletio, ima i on mladu momčad (Popić i Marin Batinović jedini nisu u prvih jedanaest iz rubrike - mladi, ostalih devet: šestorica rođena 2004., a trojica 2003.), evo ga dijeli vrh, 7 od 9 bodova ima kao i Hrvatski vitez, te Junak, s druge strane potonuo je GOŠK Dubrovnik 1919. na posljednje mjesto. Sloga je prva odnijela tri boda iz Dubrovnika (1:3), zatim poraz u Kaštel Gomilici od imenjaka (0:4), te sad od Neretvanca. Ni Vodice nemaju bod na svom kontu, ali to nije utjeha za momčad trenera Darka Dražića i Matea Kristića ...

Neretva? Drugo gostovanje, drugi poraz (Hrvatski vitez 1:6, sad Omiš 0:2), a odlična kod kuće (Zadar 3:1).

Nove ispite županijski trojac ima već za četiri dana. Derbi je u Opuzenu: drugi dočekuje prvog.

4. KOLO U SRIJEDU

Srijeda, 13. rujna, 16.30 sati, Unešić: Zagora – Uskok, Ivanbegovina: Kamen – Vodice, Metković: Neretva – RNK Split, Mravince: Sloga – Omiš, Kaštel Gomilica: GOŠK (KG) – Zadar, Opuzen: Neretvanac – Hrvatski vitez, Sinj: Junak – GOŠK Dubrovnik 1919., Biograd: Primorac – HRNK Zmaj (M).

27. srpanj 2024 02:46