NogometČETVRTI RANG

Kakva završnica utakmice u Opuzenu, Omiš čupa kosu, Neretvanac ne zna bi li skakao od sreće ili plakao

24. rujna 2023. - 19:43

SEMAFOR

Četvrtak, 21. rujna, Biograd na moru: Primorac – Hrvatski vitez 1:1, subota, 23. rujna, Unešić: Zagora – Kamen 2:0, Kaštel Gomilica: GOŠK (KG) – RNK Split 2:1, Sinj: Junak – Zadar 2:2, Makarska: HRNK Zmaj – GOŠK Dubrovnik 1919. 1:0, nedjelja, 24. rujna, Mravince: Sloga – Vodice 3:0, Opuzen: Neretvanac – Omiš 1:1, utorak, 26. rujna, Metković: Neretva – Uskok (utakmica se trebala igrati u subotu, 23. rujna, ali je odgođena jer je nakon kiše dio terena bio pod vodom).

Poredak: 1. Zadar 13 bodova, 2. Hrvatski vitez 12 bodova, 3. Zagora 12 bodova, 4. Junak 11 bodova, 5. Primorac (BNM) 11 bodova, 6. Omiš 11 bodova, 7. Sloga 10 bodova, 8. Uskok (utakmica manje) 9 bodova, 9. Neretvanac 9 bodova, 10. Neretva (utakmica manje) 9 bdoova, 11. GOŠK (KG) 8 bodova, 12. HRNK Zmaj 5 bodova, 13. RNK Split 4 boda, 14. Kamen 4 boda, 15. Vodice 3 boda, 16. GOŠK Dubrovnik 1919. bez boda.

Tri utakmice kod kuće – tri osvojena boda, niti jedna pobjeda. U prvoj utakmici kod kuće, u 2. kolu, nakon 1:0 pobjede na startu u Biogradu, 0:0 protiv makarskoj Zmaja. U očaj ga je bacio vratar gostiju Ivan Jelić. Neretvanac je imao u tih prvih 90 domaćih minuta jedno 7,8 izglednih prilika za pogodak!

Zatim u drugoj utakmici kod kuće opet 0:0, ovaj put u 4. kolu protiv Hrvatskog viteza nakon 4:0 trijumfa protiv GOŠK Dubrovnik 1919. na Lapadu, a sad 1:1 protiv Omiša na Podvornici nakon prvog poraza ove sezone, i to u Stanovima od Zadra u utakmici u kojoj je nakon 0:3, toliko je bilo deset minuta prije kraja, imao priliku u sudačkoj nadoknadi izbjeći poraz, izjednačiti na 3:3.

Omiš je u 6. kolu poveo u Opuzenu već u 5. minuti. Slobodan udarac s desne strane, na sredini terena, izveo je Marko Jeričić. Loptu je nespretno u svoj gol pospremio Blaž Petriško. Želeći otkloniti opasnost, udarcem glavom poslao je loptu u lijevi gornji kut gola svog vratara Ante Bačića.

Neretvanac je prvi pogodak na svom terenu ove sezone postigao u trećoj minuti sudačke nadoknade. Nakon više od 270 minuta igre. Ne zna se što je ljepše, dribling Ante Gagula, koji je okrenuo dvojicu igrača Omiša, ili ubacivanje kapetana Marina Batinovića, ili primanje lopte na prsa Dina Deaka, koji iz blizine potom prevario Roka Miličevića na vratima Omiša za 1:1.

I to nije bilo sve u Opuzenu. Omiš je mogao potom do novog pogotka i pobjede. Mislav Pezo je s trideset metara tukao, vidio kako Bačić u tom trenutku nije na svojim vratima. Zatresao je vratnicu gola Neretvanca. I opet velika prilika za goste jer je odbijena lopta došla do Ivana Zolje, koji je ušao u nastavku. Tukao je s 5,6 metara glavom, ali vratar Neretvanca upisuje veliku obranu.

Deaku je ovo bio drugi pogodak ove sezone. Bio je strijelac u 1. kolu za 1:0 pobjedu kod Primorca.

7. KOLO

Subota, 30. rujna, Dubrovnik: GOŠK Dubrovnik 1919. – Zagora, Posedarje: Hrvatski vitez – HRNK Zmaj (M), Zadar: Zadar – Primorac (BNM), Omiš: Omiš – Junak, Split: RNK Split – Neretvanac, Vodice: Vodice – GOŠK (KG), Klis: Uskok – Sloga, Ivanbegovina: Kamen – Neretva.

26. srpanj 2024 14:06