NogometTREĆA HL - JUG |

JADRAN LUKA PLOČE, SJEDI, PET! Neretvancu El Clasico usred Metkovića, Neretva ostala na pretposljednjem mjestu

23. svibnja 2021. - 00:19
Neretvanac (plavi dresovi), na slici u utakmici s RNK Split u Parku mladeži, dobio je Neretvu usred Metkovića  Nikola Vilić/Cropix

Jadran Luka Ploče – sjedi, pet. Lider je dobio OSK kod kuće. Marko Musulin je prvi pogodio, i to u 38. minuti. Pet minuta nakon njega isto je uspio i Aljoša Krstičević, a u nastavku, u nepunu minutu, nova dva pogotka: Ivan Paponja u 54., a u 55. minuti Abel Kalfić. Konačnih 5:0 potpisao je 18-godišnji Bruno Moro. Prije prvog pogotka domaćin je dva puta tresao okvir gola OSK-a.

Na kraju 16. pobjeda momčadi trenera Maria Oršulića, koja ima najbolji napad lige, nitko drugi preko 50, a ona je postigla 60 pogodaka, ali i drugu obranu lige (28 pogodaka, samo je manje primila Sloga - 26, koja je odigrala dvije utakmice manje).

Pet pogodaka viđeno je i u neretvanskom El Clasicu, ogledu Neretve i Neretvanca, koji je pripao 'Plavoj makinji' s 3:2. Neretva nije realizirala kazneni udarac u 47. minuti u trenutku kad je Neretvanac vodio s 1:0 pogotkom Maria Popića u 25. minuti, a prednost poduplao u 50. minuti kad je strijelac bio Daniel Lukić. Neretva je preko Ševka Okića u 75. minuti došla na pogodak zaostatka. Nažalost, u 84. minuti se teže ozlijedio vratar Neretvanca Ivan Perić, koji je odveden kolima hitne pomoći. Zamijenio ga je 16-godišnji Mile Družijanić. U 4. minuti sudačke nadoknade opet je mrežu domaćina zatresao Lukić, a dvije minute poslije poraz Neretve je ublažio Ivan Prskalo. Zbog ozljede Perića dodatak je potrajao čak 12 minuta.

Neretvanac je tako ostao u igri za prvim mjestom, a produžio agoniju Neretve, koja je i dalje na pretposljdenjem 16. mjestu, te sa četiri boda više od posljednjeg BŠK Zmaj.

GOŠK Dubrovnik 1919. je upisao poraz kod Primorca u Biogradu na Moru 2:0. Hasan Kacić, trener dubrovačke momčadi, nije mogao računati na Luku Matića zbog ozljede, a zbog kartona na Anela Topuzovića, Iva Caupta i Marka Farića. Kapetan Dalibor Kristić je bio na klupi, a među vratnicama Josip Jurjević, te je traka bila oko ruke Ante Ivaniševića.

REZULTATI 31. kolo

Subota, 22. svibnja, Posedarje: Hrvatski vitez – Uskok 3:0, Biograd na Moru: Primorac (BNM) – GOŠK Dubrovnik 1919. 2:0, Unešić: Zagora – Urania 5:1, Metković: Neretva – Neretvanac 2:3, Makarska: HRNK Zmaj (M) – Hrvace 0:1, Ploče: Jadran Luka Ploče – OSK 5:0, nedjelja, 23. svibnja, Ivanbegovina: Kamen – RNK Split, Mravince: Sloga – BŠK Zmaj, slobodne su Vodice.

1. Jadran Luka Ploče 56 bodova / 30 utakmica (60:28), 2. Neretvanac 51 bod / 29 utakmica (47:33), 3. Hrvace 48 bodova / 29 utakmica (43:32), 4. Zagora 46 bodova / 29 utakmica (47:47), 5. Uskok 42 boda / 29 utakmica (39:33), 6. Urania 42 boda / 29 utakmica (42:40), 7. HRNK Zmaj (M) 42 boda / 29 utakmica (37:40), 8. RNK Split 41 bod / 28 utakmica (45:39), 9. Hrvatski vitez Posedarje 41 bod / 29 utakmica (40:43), 10. Primorac (BNM) 39 bodova / 29 utakmica (41:33), 11. GOŠK Dubrovnik 1919. 39 bodova / 29 utakmica (42:41), 12. OSK 38 bodova / 29 utakmica (45:56), 12. Sloga 36 bodova / 28 utakmica (36:26), 14. Vodice 34 boda / 29 utakmica (39:51), 15. Kamen 33 boda / 29 utakmica (38:45), 16. Neretva 31 bod / 29 utakmica (34:59), 17. BŠK Zmaj 27 bodova / 29 utakmica (35:61).

RASPORED 32. kola

Subota, 29. svibnja, Split: RNK Split – Jadran LP, Otok: OSK – HRNK Zmaj (M), Hrvace: Hrvace – Neretva, Dubrovnik: GOŠK Dubrovnik 1919. - Hrvatski vitez, Klis: Uskok – Sloga, Blato: BŠK Zmaj – Vodice, nedjelja, 30. svibnja, Opuzen: Neretvanac – Zagora, Baška Voda: Urania – Primorac (BNM), slobodan je Kamen.

20. travanj 2024 16:06