Nogomet24. SVIBNJA

Hajduk opet u finalu Kupa, protiv istog suparnika Dubrovčanin je 2010. prvi podigao Rabuzinovo sunce!

12. travnja 2023. - 20:01

Hajduk je u polufinalu izbacio Slaven Belupo te će 24. svibnja na Rujevici braniti naslov pobjednika Kupa Hrvatske. Za novi trofej borit će se sa Šibenikom, koji je s 2:1 kod kuće izbacio Dinamo.

Marko Livaja iz penala je odlučio pobjednika u Koprivnici, i kad će se po drugi put u povijesti u finalu ogledati Hajduk i Šibenik, ne može se zaboraviti kako je nakon prvog, koji je odigran prije 13 godina (igrale su se dvije utakmice), prvi Rabuzinovo sunce podigao Dubrovčanin Srđan Andrić koji je bio kapetan Hajduka.

U Koprivnici na vratima Hajduka nije bio Karlo Sentić, u zadnje vrijeme brani Ivan Lučić, ali ne zaboravlja se kako je 21-godišnji Dubrovčanin branio u prve dvije utakmice ‘Bilih‘ u kupu ove sezone, kako je u četvrtfinalu obranio penal u 59. minuti, te sačuvao 2:0 vodstvo protiv Mladost Ždralovi u Bjelovaru.

Prošlogodišnji uspjeh u Kupu prvi je trofej kojeg je Hajduk osvojio od kad je na njegovom čelu Župljanin Lukša Jakobušić.

Karlo Sentić brani penal u 59. minuti, te je Hajduk sačuvao 2:0 vodstvo protiv Mladost Ždralovi