Nogometdrama bez golova

Hajduk i Osijek remizirali na prepunom Poljudu, Kalinić obranio ponovljeni kazneni udarac Boharu

Piše A.J.
19. prosinca 2021. - 19:27

Hajduk i Osijek odigrali su utakmicu bez pogodaka (0:0) na rasprodanom Poljudu u sklopu 20. kola HT Prve lige.

U tvrdoj utakmici u kojoj su obje ekipe imale svojih prilika, ključni trenutak dogodio se u 11. minuti. Tada je Marco Fossati srušio Laszla Kleinheislera u svom šesnaestercu, a sudac Fran Jović pokazao je na bijelu točku. Damjan Bohar "probušio" je Lovru Kalinića, ali Jović je na intervenciju VAR sobe odlučio ponoviti penal, jer je Ramon Mierez utrčao u šesnaesterac prije vremena. Bohar je i drugi penal izveo slično, ali ovoga puta je Kalinić obranio te sačuvao svoju mrežu netaknutom., donosi Slobodna Dalmacija.

Najveća prilika za Hajduk došla je u 81. minuti kada je Marko Livaja nakon sjajne asistencije Marina Ljubičića iz blizine pogodio vratnicu vratara Malenice, dok je u prvoj minuti sudačke nadoknade David Čolina zabio gol, koji je poništen zbog evidentnog zaleđa.

Ovim remijem zaključen je jesenski dio HNL-a. Osijek je ostao na trećem mjestu, s jednakim brojem bodova kao Dinamo i Rijeka (40), dok Hajduk na zimsku stanku odlazi kao četvrtoplasirana momčad prvenstva s 35 bodova iz 19 odigranih susreta. Hajduk i Dinamo imaju utakmicu manje u odnosu na Rijeku i Osijek.

Tijek susreta

90+7' Utakmica je završila

90+6' Žuti karton za Pilja zbog napucavanja lopte nakon zvižduka

90+2' Dvostruka izmjena kod Osijeka. Iz igre će Žaper i Mierez, a u igru će Pilj i Topčagić

90+1' Čolina je zabio gol, ali on se neće računati, jer je Čolina bio u zaleđu

90' Igrat će se još šest minuta sudačke nadoknade

85' Izmjena u redovima Osijek. Iz igre će Kleinheisler, a u igru Gržan

85' Sada Bočkaj puca, ali Kalinić je opet spreman

84' Mierez puca, Kalinić je spreman

81' Velika šansa za Bijele! Ljubičić se sjajno riješio Škorića i gurnuo loptu u prostor za Livaju, ali njegov udarac odsjeda na bližoj vratnici

76' Mierez je pokušao iznenaditi Kalinića s centra, ali to mu nije pošlo za rukom

75' Promjena kod gostiju. Iz igre će Bohar, a u igru Brlek

74' Livaja je uspio doći do udarca i opalio po golu, ali lopta je otišla malo pored desne vratnice vratara Malenice

70' Crveni karton za Nenada Bjelicu zbog prigovora. Otišao je na tribinu tek nakon što su ga njegovi pomoćnici obuzdali

68' Velika prilika za Hajduk! Livaja se sjurio po lijevoj strani i dao povratnu loptu za Krovinovića, ali on puca pored gola

66' Dvostruka izmjena kod Hajduka. Iz igre će Biuk i Fossati, a u igru Čolina i Atanasov

60' Žuti karton za Lovrencsicsa zbog prekršaja na Mierezu

58' Biuk je bio u izglednoj situaciji, ali se nije najbolje snašao

56' Pokušao je sada Žaper glavom nakon kornera, ali lopra je otišla pored gola

53' Nema većih uzbuđenja za sada u drugom dijelu, ali Osijek djeluje malo konkretnije

46' Počelo je drugo poluvrijeme

45+4' Kraj prvog poluvremena, rezultat je 0:0

45' Igrat će se još četiri minute sudačke nadoknade u prvom dijelu

45' Žuti karton za Bohara zbog prekršaja na Krovinoviću

44' Bočkaj puca direktno iz slobodnog udarca, ali Kalinić hvata loptu bez većih problema

40' Bijeli nemaju odgovor na discipliniranu obranu Osijeka i za sada ne uspijevaju stvoriti šansu kroz igru

34' Livaja je pokušao gotovo iz mrtvog kuta, ali Malenica je spreman na to i brani udarac

28' Mlakar se ozlijedio nakon jednog sprinta i morat će izaći iz igre. Umjesto njega ulazi Marin Ljubičić

26' Žuti karton za Cheberka zbog prekršaja na Mlakaru, udario ga je kopačkom u glavu u pokušaju da izbije loptu

25' Mierez je pucao s ruba šesnaesterca, ali njegov udarac odlazi preko gola

21' Žuti karton za Miloša zbog oštrog starta na Krovinoviću kojim je spriječio kontru. Jović se zatim razmahao kartonima na Hajdukovoj klupi, a na kraju je i Kalinić dobio žuti karton zbog prigovora

20' Još jedna opasna duga lopta Osijeka. Nejašmić je pokušao naći Miereza, a unatoč nesporazumu Kalinića i Simića opasnost je otklonjena

13' Brani Kalinić! Bohar je ponovno opalio jako blizu sredine, ali kapetan Hajduka sjajno je obranio ponovljeni penal

12' Bohar je zabio, ali kazneni udarac će se ponoviti jer je Mierez ušao ranije u šesnaesterac

11' Kelinheisler je prošao nakon još jedne kontre, Fossati ga je srušio u šesnaestercu i to je kazneni udarac

10' Bilo je opasno pred Kalinićevim golom nakon jedne kontre Osijeka, ali lopta je očišćena

4' Težak sudar Mlakara, Škorića i Lončara u skoku. Lončar je najgore prošao, ali moći će nastaviti

1' Utakmica je počela

0' Stigli su sastavi