NogometDRUGA ŽUPANIJSKA LIGA

Gostima ni mrvice, domaći bolji 18:4, Ivan Pleština uspio što se rijetko viđa!

24. rujna 2023. - 18:48

1. KOLO

Nedjelja, 24. rujna, Potomje: Grk – Hajduk 1932. 4:2, Kupari: NA Libertas – Rat 4:1, Ston: Ponikve – SOŠK 1919. 2:0, Trpanj: Faraon – Enkel 5:0, Lastovo: Omladinac - Putniković 3:1.

Nova sezona otvorena je u Potomju gdje je domaće Grk svladao Hajduka 1932., klub koji je prošle sezone ispao iz većeg ranga, a koji je unatrag dvije sezone bio najbolji u Drugoj županijskoj ligi. Gosti su poveli pogotkom Rubeše u 9. minuti. Pet minuta poslije domaćin je vodio s 2:1 (Soče u 12. i Marić u 14. minuti). Grk je u 64. minuti poduplao prednost (Kačić), a u 79. minuti pogodak Hajduka 1932. (Maričič). Međutim, samo dvije minute poslije drugog pogotka gostiju, četvrti domaćina (Kalajđić).

Dva sata poslije utakmice u Potomju, krenule su i preostale četiri utakmice 1. kola, i u sve četiri je također slavio domaćin. Na Lastovu je Omladinac svladao Putniković 3:1 (Katić u 22. i 69., te Alujević u 80. minuti za domaćina, a Klarić u 38. minuti za goste). Na Batali Ponikve su svladale SOŠK 1919. pogocima Hrvoja Frankovića u 27. i Josipa Jukića u 38. minuti), a Faraon je s 5:0 bio bolji od Enkela (Koludrović u 3., Vištica u 41., Palinić u 55., Franković u 57. i Medak u 84. minuti).

Za kraj podvig, nešto što se ne događa često – Ivan Pleština je postigao sva četiri pogotka u 4:1 pobjedi Nogometne akademije Libertas u Kuparima protiv Rata. Pogađao je mrežu gostiju u 17., 67., 74. i 78. minuti. Pogodak za sastav iz Kune postigao je Antonio Lipotić u 26. minuti.

2. KOLO

Nedjelja, 1. listopada, Vela Luka: Hajduk 1932. – Putniković, Popovići: Enkel – Omladinac, Ston: SOŠK 1919. – Faraon, Kuna: Rat – Ponikve, Potomje: Grk – NA Libertas,

05. svibanj 2024 08:42