NogometDRUGA ŽUPANIJSKA LIGA

Faraon dobio Rat, te se sad on hvali, a ne sastav iz Kune, kako je najuspješniji gost ove sezone

31. ožujka 2024. - 11:08

12. KOLO

Subota, 30. ožujka, Kuna: Rat - Faraon 2:3, ponedjeljak, 1. travnja, svi u 15 sati, Vela Luka: Hajduk 1932. – NA Libertas, Potomje: Grk – Ponikve, Popovići: Enkel – Putniković, srijeda, 3. travnja, Ston, 13.45 sati: SOŠK 1919. – Omladinac.

Josip Mustapić je pogodio u 88. minuti utakmice u Kuni za Rat, izjednačio rezultat na 2:2, te se činilo kako će ogled protiv Faraona završiti bez pobjednika. Domaćin je poveo preko Antonia Lipotića u 24. minuti nakon čega je Faraon preokrenuo. Izjednačili su gosti iz Trpnja dvije minute nakon prvog pogotka domaćina, u 26. minuti je mrežu zatresao Mario Šikić, a u 77. minuti pogotkom Martina Butrića poveli 2:1. Ali, na kraju, u 90. minuti, još jednom je spretan za goste bio Mario Šikić, te je Rat ostao praznih ruku.

Faraon je sad najuspješniji gost lige. On i Rat po četiri pobjede i dva poraza u šest utakmica, po 12 bodova, ali sastav iz Trpnja ima bolju pogodak razliku od sastava iz Kune na strani. Rat i Faraon su, zanimljivo, uspješniji u gostima, nego kod kuće. Rat na svom terenu ima ove sezone polovičan učinak - tri pobjede i tri poraza. Faraon nema niti pedeset posto uspješnosti kao domaćin - dvije pobjede, neodlučan rezultat i tri poraza. Ali, kad se sve zbroji, i jedan i drugi sastav su gornji dom Druge županijske lige, u TOP 5.

Nogometni klub Rat (Kuna)

Tonči Vlašić/

1. Omladinac 25 bodova (32:6)/10 utakmica, 2. Hajduk 1932. 24 boda (47:11)/10 utakmica, 3. Ponikve 23 boda (25:13) /11 utakmica, 4. Rat 21 bod (28:24) /12 utakmica, 5. Faraon 19 bodova (28:26) /12 utakmica, 6. Enkel 15 bodova (13:25) /11 utakmica, 7. NA Libertas 10 bodova (10‘:18) /11 utakmica, 8. Putniković 9 bodova (12:37) /11 utakmica, 9. Grk 6 bodova (11:17) /11 utakmica, 10. SOŠK 1919. 3 boda (5:34)/11 utakmica.

13. KOLO

Nedjelja, 7. travnja, Popovići: Enkel - Hajduk 1932., Putnikovići: Putniković - SOŠK 1919., Lastovo: Omladinac - Rat, Trpanj: Faraon - Grk, Ston: Ponikve - NA Libertas. Svi u 16.30 sati.

04. svibanj 2024 06:48