Nogomet90. ROĐENDAN ‘PLAVE MAKINJE‘

Dubrovčanin na vratima Hajduka kraj utakmice dočekao s kapetanskom trakom, što nije uspio Neretvanac, uspjeli su mali navijači, ‘uhvatili‘ su splitske ‘Bile‘

27. rujna 2022. - 18:37
Opuzen: Neretvanac - Hajduk (Karlo Sentić, Dubrovčanin na vratima Hajduka, bio je ‘meta‘ navijača)Tonči Vlašić/

90. ROĐENDAN ‘PLAVE MAKINJE‘

Neretvanac - Hajduk 1:2

OPUZEN Igralište Podvornica. Gledatelja 1600. Suci: Matko Babić (Opuzen), pomoćnici: Pilip Proleta (Opuzen) i Emil Tomašević (Ploče)

Strijelci: 1:0 Vučković (34), 1:1 Jemo (79) 1:2 Duić (89)

NERETVANAC: Bačić (od 46. N. Blažević), Deak, Krešić, Taslak (od 60. J. Blažević), Šuman, Mihaljević (od 70. Popić), Vučković (od 80. Lovrić), Sesar (od 80. Franić), Kvesić (od 2. Kolobara, od 78. Kraljević), Šunjić (od 88. Fofana), Alysson (od 65. Ismael)

HAJDUK: Sentić, Vuković (od 46. Vrcić), Borevković (od 63. Jurić-Petrašilo), Fossati(od 66. Šemiga), Kalik, Šarić, Krovinović (od 66 Jemo), Lovrencsics (od 72. Mikanović), Prpić (od 46. Đolonga), Vušković(od 46. Dimitrov), Sahiti (od 86. Duić)

Malo je nedostajalo da po prvi put Neretvanac izbjegne poraz od Hajduka, 0:6, 0:7, 1:5, to su one utakmice koje se pamte, godine su bile 1976., 2005. odnosno 2012. kad je ‘Majstor s mora‘ gostovao u Opuzenu, a sad je dugo, dugo vodio protiv najdražeg gosta, točnije od 34. minute kad je Marin Vučković izbio sam pred Karla Sentića, te pogodio, pa sve do 79. minute kad je izjednačio Boško Jemo, a poraz je upisao u 89. minuti kad je za Hajduk pogodio Nino Duić.

Nije bilo kod Hajduka reprezentativaca, nije došao Marko Livaja nakon akcije Austrija u Beču, ali igrali su Filip Krovinović, Emir Sahiti, Gergo Lovrencsics, Anthony Kalik, Marco Fossati, Karlo Sentić...

Hajduk je uveličao rođendan ‘Plave makinje‘, 90 svjećica je na njenoj torti. Tribine Podvornice su se ispunile, više od 1600 gledatelja, a radni dan...

Pamtit će se utakmica i po činjenici da je kraj utakmice s kapetanskom trakom oko ruke dočekao Dubrovčanin na vratima Hajduka, Karlo Sentić (Filip Krovinović je izveo momčad na travnjak s trakom oko ruke), kako su nakon posljednjeg zvižduka suca Matka Babića iz Opuzena najmlađi navijači utrčali na travnjak, neki su uspjeli u želji da dođu do ‘bilog‘ dresa, slike i autograma za uspomenu na gostovanje Hajduka.

Opuzen: Neretvanac - Hajduk (oproštaj Ivana Kvesića)