NogometTREĆA HRVATSKA NOGOMETNA LIGA - JUG

DUBROVČANI U SINJU U NIŠTA Neretva uzela bod kod kuće, Jadran LP i BŠK Zmaj praznih ruku

5. listopada 2019. - 20:49
Stipe Barać je pogodio u 66. minuti protiv GOŠK Dubrovnika 1919. za pobjedu Junak na svom stadionu u 7. kolu s kojom je ostao na vrhu. Sad ima 16 bodova, tri više od Sloge, prvog pratitelja, koja ima utakmicu manje. U nedjelju, 6. listopada, novak u ligi iz Mravinaca je gost Uranie.

GOŠK Dubrovnik 1919. tako nije uspio iznenaditi u Sinju te upisati peti 'iks' u sedam utakmica nove sezone. Ostao je na četiri remija - prvo dva u gostima (2:2 u 1. kolu protiv Uskoka na Klisu te u 3. kolu 1:1 protiv Neretvanca u Opuzenu), a potom dva doma (0:0 u 4. kolu protiv Zagore i u 6. kolu 1:1 protiv Vodica), na jednoj pobjedi - 2:1 u 2. kolu na Lapadu protiv Zadra, a ovo mu je drugi poraz. Prvi je upisao u 5. kolu kad je u Baškoj Vodi poražen od Uranie 3:1.

Od četiri županijska trećeligaša, koji su ove subote izašli na teren, jedino je Neretva osvojila bod (1:1 kod kuće protiv RNK Split), dok su poraz još upisali Jadran Luka Ploče i BŠK Zmaj. Pločani su izgubili u Zadru, a blatski 'crveni' su teško stradali u Unešiću - 6:0!

Metkovci su na 1:1 izjednačili u 61. minuti pogotkom Ivora Krešića. RNK Split je poveo u 49. minuti. Inače, Neretva je od 44. minute igrala s igračem manje - Mate Pehar je dobio drugi žuti, a prvi u 26. minuti. Pet minuta prije kraja utakmice i RNK Split je ostao s desetoricom.

7. KOLO
Subota, 5. listopada, Klis
: Uskok – Kamen 1:1, Zadar: Zadar – Jadran LP 2:0, Unešić: Zagora – BŠK Zmaj 6:0, Vodice: Vodice – Primorac (BNM) 2:4, Sinj: Junak – GOŠK Dubrovnik 1919. 1:0, Metković: Neretva – RNK Split 1:1, nedjelja, 6. listopada, Opuzen: Neretvanac – Hrvace, Baška Voda: Urania – Sloga.

1. Junak 16 bodova (11:5), 2. Sloga (utakmica manje) 13 bodova (12:9), 3. Zadar 12 bodova (13:6), 4. Kamen 12 bodova (16:12), 5. RNK Split 11 bodova (11:9), 6. Hrvace (utakmica manje) 11 bodova (13:12), 7. Urania (utakmica manje) 10 bodova (12:10), 8. Primorac (B) 10 bodova (12:14), 9. Zagora 8 bodova (8:5), 10. BŠK Zmaj 8 bodova (11:15), 11. Jadran LP 8 bodova (8:10), 12. GOŠK Dubrovnik 1919. 7 bodova (7:9), 13. Uskok 5 bodova (10:13), 14. Vodice 5 boda (11:21), 15. Neretva 5 bodova (9:12), 16. Neretvanac (utakmica manje) 3 boda (12:15).
8. KOLO
Subota, 12. listopada, Dubrovnik: GOŠK Dubrovnik 1919. – Neretva, Biograd na Moru: Primorac (BNM) – Junak, Hrvace: Hrvace – Zagora, Ploče: Jadran Luka Ploče – Neretvanac, Klis: Uskok – Zadar, nedjelja, 13. listopada, Ivanbegovina: Kamen – RNK Split, Mravince: Sloga – Vodice, Blato: BŠK Zmaj – Urania.

26. travanj 2024 13:46