NogometČETVRTI RANG

Dogodilo se kad se tome malo tko nadao, GOŠK Dubrovnik 1919. protiv jedne od najboljih momčadi lige prekinuo crni niz!

30. rujna 2023. - 18:00

SEMAFOR

Rezultati 7. kola, subota, 30. rujna, Dubrovnik: GOŠK Dubrovnik 1919. – Zagora 1:1, Posedarje: Hrvatski vitez – HRNK Zmaj (M) 3:1, Zadar: Zadar – Primorac (BNM) 1:2, Omiš: Omiš – Junak 2:1, Split: RNK Split – Neretvanac 3:0, Vodice: Vodice – GOŠK (KG) 4:0, Klis: Uskok – Sloga 0:0, Ivanbegovina: Kamen – Neretva 3:2.

1. Hrvatski vitez 15 bodova, 2. Primorac (BNM) 14 bodova, 3. Omiš 14 bodova, 4. Zagora 13 bodova, 5. Zadar 13 bodova, 6. Uskok 13 bodova, 7. Junak 11 bodova, 8. Sloga 11 bodova, 9. Neretvanac 9 bodova, 10. Neretva 9 bodova, 11. GOŠK (KG) 8 bodova, 12. Kamen 7 bodova, 13. Vodice 6 bodova, 14. HRNK Zmaj 5 bodova, 15. RNK Split 4 boda, 16. GOŠK Dubrovnik 1919. 1 bod.

Osvojio je GOŠK Dubrovnik 1919. u 7. kolu prvi bod. Uspio je to na svom Lapadu, i to protiv jedne od najboljih momčadi lige, Zagore - 1:1. Poveo je sastav trenera Matea Kristića u 36. minuti. Maro Vatović je oduzeo loptu na vrhu svog kaznenog prostora, prekinuo napad gostiju iz Unešića, povukao loptu, dočekao veliku pogrešku gostiju na centru, te došao u priliku krenuti prema praznom golu. Gosti su ga pokušali stići, ali je napadač dubrovačkog sastava bio miran, te je malo iskosa, s vrha kaznenog prostora Zagore poslao je loptu nebranjenu mrežu.

Prvi je to pogodak iz igre ove sezone dubrovačkog sastava, ukupno drugi. Prvi je postigao Antonio Delevski u 1. kolu protiv Sloge na Lapadu kad je u 41. minuti realizirao kazneni udarac, te postavio konačni rezultat 1:3. Bio je to prvi od šest poraza u nizu.

Pogodak GOŠK Dubrovnik 1919. nakon gotovo šest utakmica, točno 535 minuta.

Zagora je na Lapadu izjednačila u 73. minuti. Prethodno je Dalibor Kristić upisao još jednu veliku obranu, a nakon ubačaja iz kornera, nije uspio zaustaviti prizemni udarac Josipa Tarabarića, koji je kroz ‘šumu nogu’ poslao loptu u donji lijevi kut.

Neretva je vodila 2:1 kod Kamena, koji je drugi pogodak postigao u 83., a treći u 90. minuti. Neretvanac je ostao praznih ruku kod RNK Split.

8. KOLO

Subota, 7. listopada, Unešić: Zagora – Neretva, Kaštel Gomilica: GOŠK (KG) – Uskok, Sinj: Junak – RNK Split, Biograd na moru: Primorac (BNM) – Omiš, Makarska: HRNK Zmaj – Zadar, Dubrovnik: GOŠK Dubrovnik 1919. – Hrvatski vitez, nedjelja, 8. listopada, Mravince: Sloga – Kamen, Opuzen: Neretvanac – Vodice.

27. srpanj 2024 01:43