ZAGRIJAVANJE ZA NASTAVAK SEZONE Vratili se Nurkić i Collins, Hezonja prvi strijelac Portlanda u 91:88 porazu u Disneylandu od Indiane

24. srpnja 2020. - 01:11
Mario Hezonja je bio prvi strijelac Portland Trail Blazersa u 91:88 porazu pod 'balonom' na Floridi od Indiane Pacersa u prvoj pripremnoj utakmici uoči nastavka sezone. Dubrovčanin, koji nije bio starter, za 21 i pol minutu, koliko je proveo na parketu (igralo se 4 puta 10 minuta), ubacio je 15 koševa, imao 4 skoka, 2 asistencije i 2 osvojene lopte. Pogodio 5 od 9 šuteva iz igre od čega dvije trice iz četiri pokušaja, te sva tri slobodna bacanja.

Blazersi su utakmicu počeli s Damianom Lillardom, McCollumom, Carmelom Anthonyjem, Zachom Collinsom i Jusufom Nurkićem, dok su u drugoj četvrtini igrali Anfernee Simons, Gary Trent Jr., Mario Hezonja, Jaylen Hoard i Wenyen Gabriel.

Glavna vijest s utakmice za Blazerse, prve nakon više od četiri mjeseca neigranja zbog pandemije, povratak je Nurkića i Collinsa. Prvi je prvi put zaigrao otkako je slomio nogu u ožujku 2019. godine. Ubacio je Nurkić 14 koševa i imao 8 skokova za 20 minuta. Collinsa nije bilo od listopada prošle godine zbog ozljede ramena (6 koševa i 4 skoka).

Blazersi će do nastavka sezone, koji kreće 31. srpnja, igrati još u nedjelju s Toronto Raptorsima, te u utorak protiv Oklahoma City Thundera. Uoči nastavka imaju 29 pobjeda i 37 poraza. Cilj im je preteći Memphis, koji drži osmo mjesto, posljednje koje vodi na zapadu u doigravanje, a koji ima tri pobjede više (32 pobjede i 33 poraza). Za to će imati (samo) osam utakmica.

Zanimljivo, baš im je Memphis prvi suparnik u nastavku sezone, a nakon toga ih čekaju ogledo protiv Boston Celticsa (43/21), Houston Roketsa (40/24), Denver Nuggetsa (43/22), LA Clippersa (44/20), Philadelphie (39/26), Dallas Mavericksa (40/27) i Brooklyn Netsa (30/34).

Podsjetnik, NBA sezonu čiji se nastavak igra bez publike, iza zatvorenih vrata u Disneylandu, u Orlandu, nastavit će samo 22 kluba, tj. samo one ekipe koje su u trenutku prekida sezone, 11. ožujka, već bile osigurale ili imaju mogućnost izboriti doigravanje, a to je 13 klubova iz Zapadne konferencije te devet klubova iz Istočne.

Nakon što svaki od 22 kluba odigra osam utakmica kreće doigravanje sa 16 klubova, koje će se igrati kao i prošlih sezona.
19. travanj 2024 20:56