KošarkaGOTOVO JE, GOTOVO |

VEČERAS JE NAŠA FESTA, VEČERAS SE VINO PIJE Košarkašice Raguse prvakinje Hrvatske! Čestitamo!!!

9. svibnja 2021. - 18:49

Gotovo je gotovo, serijom 8:0 Ragusa je zaključila utakmicu, slavila sa 64:59, ostvarila i treću pobjedu u trećoj utakmici finalne serije, te slavi povijesni - prvi naslov prvaka Hrvatske!!!

PRVA ČETVRTINA

12:4 – dvije trice za redom Josipe Silov u 7. minuti

12:13 – Medveščak je serijom 9:0 stigao do prvog vodstva

14:13 – Medveščak nije iskoristio napad da poveća prednost, Iva Todorić se sjurila do koša gostiju, prekinula njihov niz, te zaključila prvu četvrtinu

DRUGA ČETVRTINA

26:20 – trica Silov

32:32 – Medveščak je izjednačio prvo na 28:28, zatim na 30:30, Ana Mandić je dvije sekunde prije kraja potpisala rezultat na poluvremenu

TREĆA ČETVRTINA

44:34 – Ragusa je opet odlično otvorila nastavak, u 25. minuti prvi put stigla do dvoznamenkaste razlike

52:50 – Ana Petrak je tricom zaključila četvrtinu, te dovela Medveščak na samo dva koša zaostatka

ČETVRTA ČETVRTINA

52:54 – Medveščak je nastavio niz, napravio 7:0, te poveo u 33. minuti

56:59 – 38. minuta

64:59 – Iva Todorić je nanizala četiri koša, zatim je položila Carmen Miloglav 15 sekundi prije kraja, a nakon nje i Ana Vrsaljko

Treća utakmica finala: Ragusa - Medveščak
Tonči Vlašić

Ragusa – Medveščak 64:59

DUBROVNIK Sportska dvorana u Gospinom polju. Bez gledatelja. Suci: Josip Jurčević (Split), Jelena Tomić (Zagreb) i Roko Hordov (Solin). Opunomoćenik: Samir Bajramović (Dubrovnik).

RAGUSA: Pocrnjić, Stojanović (11), Čagalj, Miloglav (2), I. Matić (2), Beletić, Todorić (22), Vrsaljko (10), E. Majstorović, Putica, Ivanišević, Silov (17). Trenerica: Cvjetana Matić, pomoćna trenerica: Alma Majstorović.

MEDVEŠČAK: Petrak (12), Tepeš, Skorić, Hajdin (7), Jakovljević (6), Strize (3), Mandić (22), Mrdalj, Nimac (9), Uzelac. Trenerica: Iva Borović Gregov.

Četvrtine: 14:13, 18:19, 20:18, 10:9

Finalna serija, prva utakmica, nedjelja, 2. svibnja, Dubrovnik: Ragusa – Medveščak 73:53 (1-0), druga utakmica, srijeda, 5. svibnja, Zagreb: Medveščak – Ragusa 63:76 (0-2), treća utakmica finala, nedjelja, 9. svibnja, Dubrovnik: Ragusa – Medveščak 64:59 (3-0).

25. travanj 2024 03:14