KošarkaGOSPINO POLJE BARJAK VIJE

Večeras je naša festa! Pokal u rukama cura iz Grada! Ragusa obranila naslov prvaka Hrvatske!

9. svibnja 2023. - 19:34

3:0!

Finalna serija, prva utakmica, četvrtak, 3. svibnja, Dubrovnik: Ragusa – Trešnjevka 2009. 78:57 (1-0), druga utakmica, subota, 6. svibnja, Zagreb: Trešnjevka 2009. – Ragusa 60:74 (0-2), treća utakmica, utorak, 9. svibnja, Dubrovnik: Ragusa – Trešnjevka 2009. 78:48 (3-0).

Otvorile su sezonu košem Lee Hajdin za 2:0, napravile tog prvog desetog, kad je sve počelo, seriju 10:0, bile u prvih 40 minuta sezone s 85:29 bolje kod kuće od riječkog FSV-a, a sezonu su zaključile točno 220 dana poslije novom, petom pobjedom u šestom ogledu ove sezone protiv Trešnjevke 2009. kod kuće, te slave duplu krunu.

Između prve pobjede i sad dvadeset i pete u dvadeset i sedam prvenstvenih utakmice upisale su i sve četiri u Kupu Ružice Meglaj Rimac.

Nema dileme tko je najbolji pod koševima Lijepe naše, treći put ukupno i za redom, plus kup prve sezone i sad treće, dvije duple krune, ukupno pet ‘kanti’ je u vitrinama Raguse!

Kako su samo odigrale nastavak prve utakmice finalne serije, kakav nered su napravile u drugoj utakmici u Zagrebu, od prve minute, pamtit će se jurnjava prema košu zagrebačke ekipe jedan na nula, sjevale su kontre... I onda u trećoj utakmice finalne serije još Trešnjevka 2009. dođe bez najiskusnije, kapetanice Lane Pačkovski, otpala je zbog bolesti, a Ragusa s druge strane spremna, motivirana, skoncentrirana...

Trica na početku utakmice Line Strilić, do kraja prve četvrtine trica Carmen Miloglav, trica Hajdin, trica Ive Todorić..., a u zadnjoj sekundi prve četvrtine krađa lopte te asistencija iza leđa Romane Stojanović za Hajdin te plus 18 (28:10). U prvih deset minuta Ragusa šut za dva 7/7, za tricu 4/7, a ubacila je i oba bacanja!

Ne, Trešnjevka 2009. nije imala izgleda. Pokal prvaka je i dalje kod cura iz Grada.