KošarkaPRVA HRVATSKA LIGA |

TU, GDJE JE SVE POČELO, JOŠ NIJE ZAVRŠILO Ragusa bez greške izborila Ligu za prvaka, 637 dana je prošlo od prve pobjede sjajnog niza!

19. prosinca 2020. - 21:20
Karla Kalajžić je pogodila minutu i 22 sekunde prije kraja četvrte četvrtine tricu za vodstvo Raguse 76:73, a Marija Pocrnjić ubacila drugo slobodno bacanje kad je na semaforu pisalo da se ima odigrati još osam sekundi za konačnih 77:75. Ragusa je slavila u maloj dvorani na Gripama. Bila je također subota. Datum, 23. ožujka 2019. godine. Utakmica predzadnjeg, 17. kola ligaškog dijela. Tko bi tad rekao, a bila je to sezona 2018./19., kako je to početak niza, koji još traje, koji nije zaključen ni danas, 637 dana nakon spomenute utakmice.

Ragusa je ove subote, 19. prosinca 2020., ponovno bila u maloj dvorani na Gripama. Ponovno je igrala sa Splitom. Ponovno je bila uspješna. Danas nije bilo neizvjesno. Ragusa je slavila uvjerljivo, 98:57, te je upisala 28. prvenstvenu pobjedu u nizu.

Da, toliko traje niz dubrovačkog kluba, kao i niz Katarine Čagalj, kapetanice Raguse, koja je 28. utakmica pogodila najmanje po jednu tricu.

Traje i niz Ane Vrsaljko, koja je u svih deset utakmica ove sezone u južnoj skupini Prve hrvatske lige, došla je ovo ljeto u Ragusu, imala dvoznamenkasti učinak u napadu. Protiv Splita na Gripama postigla je 20 koševa uz 6 skokova i 4 asistencije. Prvo ime dubrovačke ekipe na Gripama bila je sjajna Iva Todorić. Ostvarila je 'triple double' – 18 koševa, 15 skokova i 12 asistencija!

Iva Todorić (Ragusa) foto: Tonči Vlašić

Zatim, lijepa vijest je što je Carmen Miloglav ponovno na parketu. Reprezentativka je igrala 24 minute – 10 koševa, 3 skoka i 4 asistencije. Dvoznamenkaste su još bile i Romana Stojanović, te Marija Pocrnjić. Stojanović je ubacila 13 koševa uz 5 skokova i 2 asistencije, a Pocrnjić 10 koševa. Zatim, Tea Ivanišević 8 koševa, Ella Majstorović 7, kapetanica Čagalj 6, Matea Beletić 4, te Karla Raguž Lučić 2 koša.

Ragusa je tako bez greške zaključila nastup u južnoj skupini Prve hrvatske lige. Dobila svih 10 utakmica, te će u drugom dijelu igrati u Ligi za prvaka u kojoj će se naći po tri najbolje ekipe svake skupine, južne i sjeverne. U sjevernoj je lider, Trešnjevka 2009., doživjela drugi poraz, i to od aktualnog prvaka, Medveščaka sa čak 65:46. Medveščak ima također dva poraza, ali je odigrao utakmicu manje od Trešnjevke 2009., koja u utorak, 22. prosinca, stiže u Gospino polje. Suparnik je Ragusi na startu Kupa 'Ružica Meglaj Rimac' (17.30 sati).

Bit će to možda i najveći ispit za ekipu Cvetane Matić i Alme Majstorović na kraju 2020. godine.
08. svibanj 2024 20:27