KošarkaEUROLIGA |

TREĆA JE BILA SREĆA To se dogodilo u 3. kolu najelitnijeg europskog klupskog natjecanja u baš svakoj utakmici gdje je Dubrovčanin bio na parketu

12. listopada 2021. - 22:04
Udarna petorka Unics Kazana (Mario Hezonja, John Brown, Viacheslav Zaitcev, Isaiah Canaan i Andrey Vorontsevich)

Bayern je u Kazanju dobio prvu četvrtinu s 19:12, u drugoj četvrtini imao plus 14 (21:35), a početkom nastavka i 16 koševa viška (26:42), u 28. minuti je bilo 38:50, i tad kreće domaćin. Radi Unics 13:0, Mario Hezonja je donio početkom posljednje četvrtine vodstvo 51:50. Zatim još jedna serija Unicsa, i to 12:0, i opet Hezonja, koji je u toj 'eksploziji' ubacio i tricu za 65:55.

Unics je u devet minuta napravio 27:5, Hezonja je u prvom poluvremenu ubacio 3 koša, a zatim još 12 kad je na semaforu pisalo 67:55!

Bayern se nije predavao, približio se 44 sekunde do kraja četvrte četvrtine na tri koša zaostatka (70:67), međutim, nakon toga je za domaćina pogodio Tonye Jekiri, i Lorenzo Brown, te je nakon ogled dva sastava bez pobjede to i dalje Bayern, a ne više Unics.

Hezonji i ekipi treća je bila sreća. Nakon dva poraza, Zenit 69:70, te Monaco u produžetku, sad 73:70 protiv Bayerna. Prva pobjeda u utakmici u kojoj je Dubrovčanin bio najkorisniji igrač utakmice. Valorizacija 21. Nitko bolji. Igrao je pola sata. Pogodio je 4 od 5 šuteva za dva, jednu tricu iz četiri pokušaja, te sva četiri slobodna bacanja, imao šest skokova, te ukradenu loptu.

Za dva dana Unics je gost Fenerbahčea u Istanbulu, zanimljivo, i u 5. kolu, sedam dana poslije, Hezonja i ekipa će u Istanbul. Tad ih čeka aktualni prvak, Anadolu Efes, kojem je u 3. kolu sudio Dubrovčanin Sreten Radović.

Sreten Radović 14. prosinca 2017. godine u Madridu na utakmici Real Madrid - Barcelona
Tonči Vlašić

Anadolu Efes je poražen kod Asvela sa 75:73. I tu se dogodio preokret. Prvak je početkom nastavka imao 19 koševa viška (37:56). Preostalih 16 minuta Asvel je dobio s 38:17. Shane Larkin je sa zvukom sirene gađao, ali nije pogodio tricu za pobjedu Anadolu Efesa.

01. svibanj 2024 23:59