Košarka7DAYS EUROCUP

Tomićev Joventut ne silazi s vrha, ostvario četvrtu pobjedu za redom, a osmu ukupno u deset nastupa

19. siječnja 2022. - 09:09

Ante Tomić je s Joventutom ostvario četvrtu uzastopnu pobjedu u skupini 'A' 7DAYS Eurocupa, osmu ukupno u desetom nastupu. Svladao je u svom domu fenjeraša, Dolomiti Energia Trento, s 82:65, te nakon prvog kola drugog dijela dijeli vrh s beogradskim Partizanom, koji ima također 8/2, ali slabiju koš razliku.

Vladimir Brodziansky je bio prvi strijelac Joventuta s 21 košem, Brandon Paul je ubacio 14, a Tomić 10. Upravo su njih trojica, ističe se u izvješću, bili najveći 'krivci' što je Joventut na odmor otišao s 19 koševa viška (43:24).

Talijanski sastav se u trećoj četvrtini uspio približiti na osam koševa zaostatka (48:56), 'živio' dugo i u posljednjoj četvrtini, ali kad je Brodziansky ubacio tri trice za redom, 11 koševa u zadnje tri minute, Joventut je mogao mirno privesti utakmicu kraju.

Tomić je proveo na parketu 22 minute, pogodio 5 od 9 šuteva iz igre, imao 3 skoka, 5 asistencija, blokadu. Valorizacija 15, samo je veću imao Brodziansky (22). U 11. kolu Joventut je gost Hamburg Towersa, koji su s omjerom pobjeda i poraza 4/6 na osmom mjestu u konkurenciji deset sastava.

26. travanj 2024 19:56