KošarkaNEVJEROJATNA FINALNA SERIJA ZA PRVAKA

Tko bi jučer gori, sad je doli! Ragusa majstorski izborila majstoricu. Hoće li se povijest ponoviti?

24. svibnja 2024. - 19:40

2:2

Prva utakmica, utorak, 14. svibnja, Zagreb: Trešnjevka 2009. - Ragusa 74:61 (1-0), druga utakmica, subota, 18. svibnja, Dubrovnik: Ragusa - Trešnjevka 2009. 77:57 (1-1), treća utakmica, utorak, 21. svibnja, Zagreb: Trešnjevka 2009. – Ragusa 73:59 (2-1), četvrta utakmica, petak, 24. svibnja, Dubrovnik: Ragusa – Trešnjevka 2009. 83:48 (2-2), peta utakmica, majstorica, utorak, 28. svibnja, Zagreb: Trešnjevka 2009. - Ragusa (20 sati/Sportska televizija)

Nevjerojatna je ovo finalna serija košarkašica. Domaćin igra, gost spava, i to već četiri utakmice. Onaj tko je utakmicu prije bio gori, taj je iduću doli. Majstorica je u Zagrebu u utorak, 28. svibnja. Kakva će biti tad Trešnjevka 2009., a kakva Ragusa?

U četvrtoj Ragusa je bila sjajna. Povela sa 7:0, u prvoj četvrtini bila duplo bolja (18:9), a u 18. minuti imala vodstvo 33:9. Zagrebačka ekipa, koja je u četvrtoj utakmici pobjedom mogla do naslova, povijesnog uspjeha, prve ‘zvjezdice’, tek je minutu i 18 sekundi prije kraja druge četvrtine ubacila prve (i jedine) koševe u drugih deset minuta igre, te imala tek tad dvoznamenkasti broj koševa (35:11, potom je pogodila i dodatno bacanje – 35:12), a poluvrijeme je Ragusa zaključila tricom kapetanice Carmen Miloglav, te je na semaforu pisalo: Domaći – Gosti 38:12.

Čak 26 razlike! Na kraju 83:48. Pobjeda s 35 razlike!

RAGUSA U ČETVRTOJ

Lina Strilić (8), Carmen Miloglav (12, 6 asistencija i 4 ukradene lopte), Lea Hajdin (25, 4 skoka), Iva Todorić (10, 9 skokova i 9 asistencija), Jennifer Fleischer (8, 5 skokova), Tea Perić (14, 10 skokova), Andrea Milat (2), Iva Tokić (2), Marija Rozić, Ilma Šarotić, Ella Majstorović (2).

Trenerica Cvetana Matić.

I sad u prvoj utakmici u Zagrebu Trešnjevka 2009. je vodila u nastavku s 27 razlike, u drugoj Ragusa već u prvom poluvremenu otišla preko 20, u trećoj u Zagrebu dvije serije Trešnjevke 2009. nakon kojih je Ragusa mogla sjest i plakat, kao sad u ovoj četvrtoj zagrebačka ekipa.

Prije dvije sezone Ragusa nije bila broj jedan u ligaškom dijelu sezone, nije ni ove godine. Kad je bila, bilo je 3:0 – prvi put u sezoni 2020./21. kad je prvi put i osvojila naslov (Medveščak je bio suparnik), te prošle sezone kad je osvojila po treći put naslov u nizu, a kad je dobila upravo Trešnjevku 2009. s čistih 3:0. U sezoni 2021/22., kad je drugi put bila najbolja, tad je kantu podigla u Požegi, nakon majstorice u domu Plamen Požege.