KošarkaKOŠARKA/ŠPANJOLSKA

Što je Ante Tomić napravio Real Madridu!

6. studenog 2016. - 21:44

Kakva utakmica Ante Tomića. Valorizacija 33! Opet je MVP kola španjolskog prvenstva, a ovaj put mu je taj naslov i učinak tako sladak jer je ostvaren protiv najvećeg rivala, Real Madrida. Barcelona je u svojoj rasprodanoj Blaugrani dobila ElClasico, nadigrala prvaka u 7. kolu s 85:75. Realu je to prvi poraz nakon što je sezonu otvorio s pet pobjeda. Barcelona ima sad isti učinak: 5/1. Na vrhu su Tenerife, koje su odigrale utakmicu više sa 6/1, Baskonia je četvrta s 5/2...

Što je to Tomić uradio protiv Real Madrida? Bio je prvi strijelac Barcelone i utakmice s 19 koševa (šut za dva 8/11), bio je prvi skakač Barcelone i drugi skakač utakmice sa 7 skokova te je bio prvi asistent Barcelone i utakmice s 5 asistencija!

Real Madrid niti jednom nije vodio, točnije, nakon što je Barcelona povela s 3:0, potom 5:0, više nije ispuštala prednost. Najveću je imala početkom posljednje četvrtine kada je bilo 19 razlike. Već u drugoj četvrtini je pobjegla, početkom treće je imala plus 18…

I dok je Tomić s Barcelonom gore, drugi Dubrovčanin u španjolskoj ligi, Lukša Andrić je s ICL Manresom dole, na začelju. U 7. kolu ICL Manresa je očekivano upisala novi poraz (ima samo jednu pobjedu i pet poraza) jer je bila gost Baskonie. Istina, dobro se držala. U zadnjoj četvrtini je stigla na samo koš zaostatka (62:61), ali nakon toga 11:0 domaćina. U porazu 82:69 Andrić je postigao 7 koševa bez promašaja (3/3 za dva, 1/1 slobodna bacanja), imao 3 skoka i 2 asistencije S valorizacijom 12 bio drugi igrač svoje momčadi.

26. travanj 2024 08:25