KošarkaPRVA HL |

ŠTETA, POČETAK JE BIO BAŠ DOBAR Dubrovnik dugo, dugo vodio, ali ništa od četvrte pobjede u nizu u gostima, sezonu će zaključiti na...

21. ožujka 2021. - 11:51

Početak je bio odličan, činilo se kako će Dubrovnik do četvrte uzastopne pobjede u gostima, treće u nizu budući je prošlo kolo napokon bio kompletan, te nakon pet uzastopnih domaćih poraza stigao do pobjede i u Gospinom polju. Imao je nakon prve četvrtine utakmice u Omišu čak 13 koševa viška (26:13), na poluvremenu plus 4 (45:41), vodio i na kraju treće četvrtine, istina sa samo košem razlike (67:66), na početku zadnje sa 69:66, izjednačio potom na 72:72, bio dvije minute prije kraja na samo dva koša zaostatka, ali u te posljednje dvije minute primio 11, a postigao samo 3 koša, te upisao poraz 92:82.

Omiš je tako u predzadnjem 21. kolu drugog razreda hrvatske košarke upisao dvanaestu pobjedu, a Dubrovnik dvanaesti poraz. Omiš je šesti s 12/9, a Dubrovnik sedmi s 9/12 u konkurenciji dvanaest sastava. Na vrhu je Cedevita Junior za koju igra Dubrovčanin Petar Dubelj s 19/1, već je osigurala naslov, a na začelju su Sesvete s 3/17, i teško će se pomaknuti s te pozicije.

U zadnjem kolu Dubrovnik dočekuje Bosco, koji je peti s 13/8. Momčad trenera Mara Lučića i Husnije Habula će sezonu zaključiti na sedmom mjestu budući osmi Kvarner ima pobjedu manje (8/13), a Dubrovnik je od njega bolji međusobno.

Dubrovnik je u Omišu igrao u sastavu: Mateo Vidović (17 koševa, 2 skoka, 8 asistencija), Filip Šimović (19 koševa, 4 skoka, 3 asistencije), Nikola Došen (6 koševa, 3 asistencije), Toni Mustapić (2 koša), Vlaho Raguž (9 koševa, 3 skoka), Ivan Vodopija (6 koševa, 13 skokova, 7 asistencija), Jakov Vujičić, Domagoj Vrkić (20 koševa, 7 skokova, 5 asistencija), Mateo Tomašević (3 koša) i Roko Galić (2 skoka).

Omiša je do pobjede predvodio Nenad Delić s 24 koša, 10 skokova, 7 asistencija i 2 ukradene lopte, te Roko Gizdavčić s 23 koša i 9 asistencija i Marin Jelčić s 22 koša.

26. travanj 2024 06:21