KošarkaHEZONJA IŠČUPAO POBJEDU

Sreten Radović u punom WiZink Centru u Madridu sudio po tko zna koji put euroligaški El Clasico, a već sutra u drugom gradu ima novi zadatak

26. siječnja 2023. - 22:51

Real Madrid je dobio u svom domu euroligaški El Clasico nakon produžetka s 91:86 u kojem je samo jednom bio u vodstvu u četiri četvrtine, i to kad je Sergio Llull pogodio tricu za 69:67. Imala je Barcelona na ulasku u zadnju minutu četvrte četvrtine 4 koša viška (69:73), a zatim je Mario Hezonja pogodio za dva, pa nakon toga Llull ubacio oba slobodna bacanja za povratak Reala. Bilo je još vremenu do kraja, 37 sekundi. Bilo je zanimljvo, ali nije bilo novog ubačaja. Nikola Mirotić (Barcelona) i Llull su napravili korake, Tomas Satoransky je promašio šut za pobjedu Barcelone, te je utakmica otišla u produžetak, a u njemu je gost samo jednom izašao iz minusa (izjednačenje 75:75). Kad je Hezonja pogodio tricu za plus 9 (87:78) bio je jasno kako će domaćin slaviti. Pamti se i kako je Dubrovčanin ukrao loptu Barceloni nakon čega je Dženan Musa pogodio za 81:76.

Pun WiZink Centar u Madridu, više od 10.000 gledatelja, a glavni sudac Dubrovčanin Sreten Radović. Tko zna koji mu je ovo euroligaški ElClasico, šesti, sedmi. Sigurno je kako mu je prvi bio onaj krajem 2017. godine. Također u Madridu. Ante Tomić je tad, 14. prosinca, bio u dresu Barcelone, a Luka Dončić predvodio Reala, koji je slavio 87:75.

Hezonja je proveo 22 minuta u igri, bio na parketu kad se odlučivalo. Postigao je ukupno 7 koševa, pogodio 2 od 3 šuta za dva, te jednu tricu iz četiri pokušaja, imao dva skoka i osvojenu loptu. Gabriel Deck s 23 koša i 7 skokova predvodio je Real, 35-godišnji Llull je ubacio 19 od čega 15 u posljednjem činu, te 4 u produžetku, dok je Musa u najslađu pobjedu ugradio 18 koševa. Satoransky najbolji kod Barcelone (12 koševa, 4 skoka, 7 asistencija), a prvi strijelac Mirotić sa 17 koševa. Barcelona slaba u zadnjih pet minuta četvrte četvrtine i pet minuta produžetka. Kako se Real spasio, to je čudo.

Dubrovčanin Sreten Radović, jedan od najboljih europskih sudaca

Tonči Vlašić/

Real je na vrhu nikad izjednačenije Eurolige s učinkom 14/7, Barcelona ima sad 13/8, Olympiacos i Fenerbahče po 13/7, Žalgiris i Monaco po 12/8, Baskonia i Maccabi po 11/9, Anadolu Efes, Crvena zvezda i Valencia po 10/10, Partizan i Virtus po 9/11...

Hezonja s Realom idući euroligaški ispit ima 1. veljače kad u 22. kolu u Madrid stiže Panathinaikos, dok je Radović u akciji samo 24 sata nakon ElClasica. Sudi u petak, 27. siječnja, ogled Baskonia - Anadolu Efes. Već je ove sezone odsudio dvadeset utakmica najelitnijeg klupskog natjecanja.

02. svibanj 2024 08:47