KošarkaIGRAT ĆE SE MAJSTORICA

Sjajno prvo poluvrijeme Raguse, imala je 17 razlike, na 68:68 je krenula u napad, ali pokal prvaka i medalje se nisu podijelile u Gospinom polju...

11. svibnja 2022. - 21:03

ČETVRTA UTAKMICA FINALA

Ragusa – Plamen Požega 68:70

DUBROVNIK Sportska dvorana u Gospinom polju. Gledatelja 500. Suci: Leo Roglić, Frane Mjeda i Dino Vukušić, opunomoćenik: Samir Bajramović.

RAGUSA: Mojaš, Stojanović (9), Čagalj, Miloglav (12), Putica (9), Kujundžić, Todorić (12), Vrsaljko (24), E. Majstorović (2), Pavić, Papić, Ivanišević. Trenerica: Cvetana Matić.

PLAMEN POŽEGA: Ivezić (15), Benić, Bunčić, Maričević, Bošković, Kešljević (8), Lea Hrnić (4), Lana Hrnić (2), Berger, La Mama (15), Miškulin, Podrug (18). Trener: Vladimir Egelman.

Četvrtine: 23:17, 20:14, 12:21, 13:18

FINALE 2:2

Prva utakmica finala, nedjelja, 1. svibnja, Požega: Plamen Požega - Ragusa 62:79 (0-1), druga utakmica, srijeda, 4. svibnja, Dubrovnik: Ragusa - Plamen Požega 90:66 (2-0), treća utakmica finala, subota, 7. svibnja, Požega: Plamen Požega - Ragusa 88:56 (2-1), četvrta utakmica finala, srijeda, 11. svibnja, Dubrovnik: Ragusa - Plamen Požega 68:70 (2-2)

Nije uspjela Ragusa otvoriti šampanjac, proslaviti obranu naslova prvaka, treći trofej u povijesti kluba pospremiti u svoje vitrine. Igrat će se peta utakmica finala, majstorica, i to u Požegi. Nakon vodstva Raguse u finalnoj seriji na tri pobjede s 2:0, Plamen Požega je izjednačila na 2:2. Dvije meč lopte nije iskoristila Ragusa, a drugu je imala u svom domu.

Četvrta utakmica finala, Dubrovnik: Ragusa - Plamen Požega 68:70

Tonci Plazibat/Cropix

Ragusa je tricom Ani Putice otvorila četvrtu utakmicu finala. Vodila s 9:6, te 14:11, Plamen Požega se do 17:17 držala zahvaljujući La Mami i Jeleni Ivezić (Ivezić 6 koševa, a La Mama 9 koševa i 10 skokova).

Potom je krenulo. U posljednjoj minuti prve četvrtine Ragusa je serijom 6:0 otišla do 23:17, nakon nepune četiri minute druge četvrtine imala 17 koševa viška (37:20). Šest trica je do tog trenutka ubacila Ragusa. Bilo je zatim i 39:22, a nakon toga 7:0 gošći, koje su nepune dvije minute do kraja druge četvrtinena deset koševa zaostatka.

Ali, Ana Vrsaljko je raspoložena. Povukla je opet Ragusu (14 koševa i 3 skoka), koja je na odmor otišla s 12 koševa viška (Iva Todorić 7 koševa, 6 skokova i 7 asistencija, Carmen Miloglav 8 koševa, 4 skoka i 2 asistencije, te Putica 9 koševa..).

Nastavak je bio u znaku Plamen Požege, koja je dobila treću četvrtinu s 9 koševa viška (21:12), izjednačila na 57:57 malo više od šest minute prije kraja posljednje četvrtine, a minutu poslije imala prednost 61:57.

Todorić je zatim ubacila za dva, prekinula niz Plamen Požege. Zatim drugo slobodno bacanje za 60:61, a nakon toga je Vrsaljko bila uspješna za dva, te je opet Ragusa vodila (62:61). Emilija Podrug je na drugoj strani bila uspješna pod košem, te su opet gošće imala prednost, ali na ulasku u zadnje dvije minute Ivezić radi prekršaj, potom je dobila tehničku, mora iz igre. Tehničku je zaradila i klupa Plamen Požege. Vrsaljko je zbog tehničkih imala dva bacanja. Ubacila je oba. Potom je oba bacanja pogodila i Ella Majstorović na kojoj je Ivezić napravila prekršaj – 66:63 za Ragusu, koja je vodila ubačajem Romana Stojanović sa 68:65 minutu i pol prije kraja, ali...

Kraj 5:0 za Plamen Požegu. Redom, Lea Hrnić je ubacila nakon toga oba bacanja, Podrug drugo za izjednačenje (68:68). Potom napad Raguse, pokušala je, ali nije pogodila Miloglav. La Mama je skočila – njezin 24 skok. Iskusna, 42-godišnja Podrug je krenula u prodor 7,8 sekundi prije kraja, pogodila nakon čega se začula sirena, označila kraj, te će se igrati peta utakmica finala. Klupko radosti Plamen Požege.

Pokal i medalje se nisu dijelile u Gospinom polju. Dijelit će se u Požegi.

26. travanj 2024 11:40