KošarkaNOVA RADOST U GOSPINOM POLJU

Sjajno otvaranje, i već na poluvremenu je bilo jasno kako će Dubrovnik upisati uspjeh na startu trećeg dijela

9. ožujka 2024. - 18:16

Iako je Javon Levi otvorio utakmice s tri osobne, i to u nepune četiri minute igre, Dubrovnik nije imao problema protiv Bosca doći do nove, jedanaeste pobjede, a nije jer je bio raspoložen, u napadu odličan – potvrđuje to 59 koševa na poluvremenu, te 26 koševa viška s koliko je otišao na odmor.

Uoči zadnje četvrtine bilo je plus 29 za Dubrovnik (77:48), na početku zadnje četvrtine plus 35 (84:49). Gosti su u završnici uspjeli ublažiti poraz. Finulo je 93:72.

Filip Vujičić je bio prvi strijelac s 20 koševa, pogodio je 5 trica iz 7 šuteva. Filip Kalajžić je u svom debiju za Dubrovnik postigao 12 koševa, imao 6 skokova i 4 asistencije. Gvido Guštin i Tomislav Cvitković su ubacili po 10, Petar Dubelj 9, Roko Gizdavčić 8, Javon Levi 7, Lovre Klarić 6, Ivan Vodopija 5, Jakov Vujičić 4, te Ivano Prlj 2. Igrao je još Matija Bačić.

Vodopija je bio prvi skakač (7), Dubelj, Guštin, Levi i Kalajžić po 6, Filip Vujičić, Cvitković i Prlj po 5... Filip Vujičić 6 asistencija, Levi 5, Kalajdžić 4, Dubelj i Jakov Vujičić po 3, Kalajdžić 2 blokade, Levi jednu. Filip Vujičić je imao 6 ukradenih lopti.

Dubrovnik je u srijedu, 13. ožujka, u 24. kolu gost Dinama u Zagrebu. Potom dočekuje Cedevitu Junior (Gospino polje, nedjelja, 17. ožujka, 16 sati).

Poredak: 1. Zadar 20/2, 2. Split 19/3, 3. Cibona 18/4, 4. Cedevita Junior 15/8, 5. Dinamo Zagreb 13/9, 6.-7. Dubrovnik i Zabok po 11/12, 8. Šibenika 10/12, 9.-10. Dubrava i Alkar po 6/16, 11. Škrljevo 4/18, te 12. Bosco 1/22.

Osam najboljih će nakon 33. kola u doigravanje za prvaka.

USKORO SLIKOVNICA UTAKMICE DUBROVNIK - BOSCO 93:72