KošarkaEUROLIGA

Savršen je taj stroj iz Madrida, Dubrovčanin sudio u Munchenu, Dubrovčanin presudio Bayernu

9. siječnja 2024. - 23:50

Sreten Radović je bio sudac utakmice 20., kola između Bayerna i Real Madrida, koja je 35 minuta bila neizvjesna, a zatim je, ističe se, Münchenom prošla ciklona i odnijela domaću momčad, koja je pet minuta prije kraja došla na 65:70, a nakon toga, u samo 3 minute i 46 sekundi, primila 22 koša, te je aktualni prvak Europe ostvario novu euroligašku pobjedu.

Povijesna je ovo utakmica jer je Sergio Llull postao igrač koji je najviše puta nosio dres Reala. Utakmica kod Bayerna je bila njegova 1047. utakmica u dresu kraljevskog kluba! Felipe Reyers sa 1046 utakmica odlazi u povijest. Bayern ove sezone vodi Pablo Laso, trener koji je naviše puta vodio s klupe Reala (833 utakmice).

U pobjedi 92:71 blistao je Hezonja u prvoj i četvrtoj četvrtini. Ubacio je 17 koševa, pogodio 3 od 6 šuteva za dva, 3 od 4 šuta za tricu, te oba slobodna bacanja. Imao je 6 skokova, te jednu ukradenu loptu. Proveo je u igri 21 minutu i 24 sekunde. U četvrtoj četvrtini ubacio je sedam kođševa u nizu...

Samo je više od Dubrovčanina postigao Vincent Poirier - 18 koševa, zatim Dženan Musa 16, a još je dvoznamenkast u napadu bio slavljenik Llull, koji je postigao 13 koševa.

Dubrovčanin Sreten Radović, jedan od najboljih europskih sudaca

Tonči Vlašić/

Real Madrid, lider Eurolige, ima omjer pobjeda i poraza 18/2, drugi je Virtus Bologna s 14/5, Barcelona je treća s 13/6, Panathinaikos i Fenerbahče imaju po 12/8, itd... Bayern 8/12. U 21. kolu Eurolige Hezonja i ekipa su domaćini u četvrtak, 11. siječnja, Valenciji, koja ima polovičan učinak, 10/10.

02. svibanj 2024 00:15