KošarkaPRVA LIGA

Raste samopouzdanje uoči novih utakmica Dubrovnika. Sve je više pljeska s tribina. Sve je ljepši pogled na tablicu

22. siječnja 2022. - 20:42
Dubrovnik – Amfora 102:65

DUBROVNIK Sportska dvorana u Gospinom polju. Gledatelja 150. Suci: Denis Bajramović, Frane Mjeda, Ivan Hajduk. Opunomoćenik: Samir Bajramović.

DUBROVNIK: J. Vujičić (9), Šimović (9), Dubelj (12), Andabaka (9), Raguž (6), Zadro, Vodopija (6), F. Vujičić (21), Vrkić (11), Tomašević (12), Miović, McCarthur (7).

AMFORA: Radalj (4), Šantić (24), Radoš (5), Morris (14), Marcelić (6), Bokšić (8), Prebisalić (2), Bartulović (2), Filipetti, Vučko.

Skokovi: Dubrovnik 50 (Dubelj 10, Tomašević 9, Vodopija i F. Vujičić po 6...), Amfora 28 (Morris, Marcelić i Prebisalić po 5..), asistencije: Dubrovnik 35 (Dubelj, Andabaka i F. Vujičić po 6..), Amfora 15 (Morris i Radoš po 4...),

Četvrtine: 32:17, 25:15, 22:13, 23:20

Dvije trice Amfore na otvaranju, zatim 10:0 Dubrovnika, koji je na kraju prve četvrtine imao plus 15 (32:17). Na poluvremenu je tu prednost povećao za deset te je imao plus 25 (57:32). Pogodio je u prvom poluvremenu Dubrovnik osam trica od čega pet Filip Vujičić (19 koševa za 12 minuta), imao u prosjeku u prvih 20 minuta asistenciju po minuti (Kristijan Andabaka 6, a Justin McCarthur 5), čak 14 asistencija više od gosta, koji je imao 13 izgubljenih lopti, gotovo dvostruko više od domaćina.

Uglavnom, nije Amfora gornji dom drugog razreda, a Dubrovnik želi u najveći rang. Zbog toga je posegnuo u pauzi prvenstva za Ivanom Perinčićem, kojem je zadatak da dubrovačka momčad igra bolje, da sve 'pjeva'.

Početak Perinčića na klupi Dubrovnika je baš dobar. Prošli vikend plus 49 protiv fenjeraša Medveščaka u Zagrebu, evo sad nove uvjerljive pobjede, opet stotka, treća za redom (prije toga Jazine - 103:77, te Medveščak - 109:60). Raste samopouzdanje uoči novih utakmica. Sve je više pljeska s tribina. Sve je ljepši pogled na tablicu.

Amo sad - Husnija Habul, Ivan Perinčić i Darko Kunce, stručni stožer Dubrovnika
Tonči Vlašić
Ivan Perinčić - Zadraninu je utakmica s Amforom bila prva utakmica na klupi Dubrovnika u Gospinom polju
54-godišnji Nenad Videka je danas trener Amfore, a 80-ih kadetski reprezentativac bivše države, igrač koji je u mlađim uzrastima bio udarni igrač splitskih 'žutih' skupa s Tonijem Kukočem i Dinom Rađom...