KošarkaRADOST LOPTANJA POD KOŠEVIMA

Rapsodija Dubrovnika u prvoj četvrtini, sjajno je zaključio prvi dio povratničke sezone u najvećem rangu

2. prosinca 2023. - 20:06

Nova, šesta pobjeda košarkaša Dubrovnika. Sjajno su otvorili ogled protiv izravnog konkurenta, i to u njegovoj dvorani. Prva četvrtina 31:11 protiv Škrljeva za momčad trenera Ivana Perinčića, i kad je tako počelo, bilo je poslije lakše. Domaćin nije uspio ugroziti pobjedu. Tek je serijom 9:0, s kojom je zaključio utakmicu, uspio ublažiti poraz. Na kraju 86:72!

Prva četvrtina je, kad se zna rezultat, priča za sebe – 5:0, pa 14:2, pa 24:4. U drugoj četvrtini je bilo prvi put plus 23 (36:13), bilo je tako tri puta u zadnjoj četvrtini (73:50, 78:55 i 86:63).

Filip Vujičić 18 koševa, 7 skokova i asistencija, Petar Dubelj i Ivan Vodopija po 15 koševa, Dubelj 3 skoka i 8 asistencija, a kapetan 5 skokova, Tomislav Cvitković 13 koševa i 4 skoka, Javon Levi je doprinio pobjedi s 8 koševa i 8 skokova, te 5 asistencija, Jakov Vujičić s 8 koševa i skokom, Gvido Guštin sa 6 koševa, 4 skoka i 2 asistencije, Vladan Lazić s 3 koša, Lovre Klarić s 2 skoka…

Dubrovnik je prvi dio sezone zaključio s omjerom pobjeda i poraza 6/5, na vrhu je Zadar s 11/0, zatim Cibona ima 9/2, Split 8/2, Cedevita 7/4, a Dinamo Zagreb 7/3, dok su iza leđa Dubrovnika, redom Šibenka s 5/6, Dubrava i Zabok s po 3/8, Škrljevo ima 2/9, Alkar 2/8, dok je na zadnjem mjestu Bosco 1/9. Nisu svi još odigrali 11. kolo.

U 12. kolu, prvom drugog dijela, Dubrovnik je gost Zaboka, a zatim dočekuje Bosco i u zadnjoj utakmici ove godine  je gost Splita.

27. srpanj 2024 02:21