KošarkaĐIR EUROPOM |

PROLETA PRVI STRIJELAC SVOJE MOMČADI U PORAZU KOD PRVAKA Tomić dobio Zaragozu, te skočio na četvrto mjesto

5. prosinca 2020. - 23:11
Trinaesto kolo španjolskog prvenstva bilo je sretno za Joventut, koji je u svojoj Olimpijskoj dvorani u Badaloni svladao Zaragozu s 88:81, te Ante Tomić i ekipa sad dijele četvrto mjesto s 8 pobjeda i 3 poraza. Imaju utakmicu manje u odnosu na tri vodeća sastava lige: Real Madrid je dobio svih 12 utakmica, Tenerife su druge s 11/1, a Barcelona treća s 9/3.

Tomić je protiv Zaragoze bio drugi strijelac i drugi skakač Joventuta s 13 koševa i 7 skokova, a tom je dodao i tri asistencije. Pola sata je proveo na parketu. Pogodio je 6 od 14 šuteva iz igre, te ubacio dodatno slobodno bacanje. Imao je i četiri osvojene lopte. U redovima Joventuta sjajan je bio Lopez Arostegui s 28 koševa i 9 skokova. U posljednjoj četvrtini postigao je 13 koševa, pogodio tri trice iz četiri pokušaja, te imao 5 skokova u obrani.

Inače, zadnju četvrtinu, koja je krenula s rezultatom 63:63, Zaragoza je otvorila serijom 8:0 te povela s 71:63, ali nakon toga serija Joventuta 11:0, koji je vrlo brzo vodio prvi put sa sedam razlike (80:73). Nije se predala Zaragoza. Došla je na koš zaostatka (80:79), bila je i na minus dva (83:81). Domaćin je s 5:0 zatvorio utakmicu.

U Češkoj novi poraz Svitavy, sastava za kojeg igra Domagoj Proleta. Očekivan budući je bio gost aktualnog prvaka i lidera, Nymburka, koji je bio uvjerljiv 105:74. Nymburk ima 10/1, kao i Opava, koja je druga, dok je Svitavy predzadnji, jedanaesti, s 3 pobjede i 9 poraza, dvije pobjede udaljen od osmog mjesta, posljednjeg koje vodi u Ligu za prvaka. U redovima Svitavyja nitko nije više ubacio od Prolete (13 koševa, 2 skoka i asistencija).
25. travanj 2024 22:58