KošarkaPRVA LIGA |

DESETI PORAZ DUBROVNIKA Opet se u Gospinom polju igrao produžetak, i opet se radovao gost

14. veljače 2021. - 20:58

Dubrovnik je izgubio i drugu utakmicu kod kuće u (n)ovoj godini, i opet je pao u produžetku. Prije 14 dana od Dinama, a sad od Ribola Kaštela, te je ostao na šest pobjeda upisavši deseti poraz, šesti u sedmoj prvenstvenoj utakmici u 2021. godini.

Bolje je Dubrovnik otvorio utakmicu. Dobio je prvu četvrtinu s 10 razlike (29:19), krajem koje je put svlačionice morao zbog ozljede Roko Galić, te na njega više nije mogao računati trener Maro Lučić. I tu je ostao Dubrovnik, koji muku muči s problemima (ozljedama), bez igrača više u rotaciji. Ribola Kaštela je vrlo brzo preokrenula rezultat. Dobila je drugu četvrtinu sa 14 razlike (30:16), te na veliki odmor otišla s prednošću 49:45.

Maro Lučić i Husnija Habul, trener odnosno pomoćni trener košarkaša Dubrovnika foto: Tonči Vlašić
Mateo Vidović (Dubrovnik) foto: Tonči Vlašić
Roko Galić (Dubrovnik) - 15 sekundi prije kraja prve četvrtine morao je napustiti igru foto: Tonči Vlašić

Na kraju treće četvrtine imala je dvostruko veću prednost nego na poluvremenu – plus 8 (70:62), i vodila sve do 15 sekundi prije kraja četvrte četvrtine kad je Nikola Došen izjednačio na 83:83. Branio se nakon toga domaćin. Ivan Rašetina je u posljednjoj sekundi četvrte četvrtine pokušao donijeti pobjedu gostima, ali nije uspio.

U produžetku je ponovno Dubrovnik lovio goste, ali ovaj put ih nije ulovio. Kako domaćin neće slaviti moglo se naslutiti 100 sekundi prije kraja kad je Ribola Kaštela povela s 94:87...