KošarkaJUNIORSKO PH |

PRODALI PREVIŠE LOPTI Dubrovnik dozvolio Sonik Puntamici da izbori produžetak, a u njemu ostao praznih ruku

3. veljače 2021. - 15:37

Hoće li juniori Dubrovnika stići do treće pobjede ili će upisati treći poraz? Gost u Gospinom polju bio je Sonik Puntamika. Zadarski sastav je bolje otvorio utakmicu, vodio sa 7:2 i 12:4, dobio prvu četvrtinu s 23:20. Iako je momčad trenera Željka Vreće vodila na poluvremenu sa šest razlike (47:41), u trećoj imala i dvoznamenkastu prednost, na kraju nije uspjela. Izgubila je nakon produžetka sa 104:90, te je odgovor na pitanje iz uvoda – Dubrovnik je upisao treći poraz!

Juniorin Dubrovnika s trenerom Željkom Vrećom foto: Tonči Vlašić

S dvije trice u nizu Jakova Vujčića Dubrovnik je 2 minute i 42 sekunde prije kraja četvrte četvrtine poveo s 83:81. Minutu i 22 sekunde zadarski sastav je izjednačio tricom na 85:85. Vujičić potom ubacuje za dva uz prekršaj te pogađa dodatno slobodno bacanje za 88:85. Mateo Tomašević je najviši u skoku nakon promašaja gostiju za tricu. Potom je 32 sekunde prije kraja i Vujičić promašio za tricu, ali ne i gosti (88:88). U posljednjem napadu domaćih Tomašević nije ubacio za dva, te je utakmica otišla u produžetak.

Završnicu utakmice Dubrovnik je dočekao bez dvojice igrača: Luka Kriste i Lovro Tolj su otpali u četvrtoj četvrtini zbog pet osobnih, te s Martinom Mucićem i Mateom Tomaševićem, koji su imali četiri osobne. Dubrovnik je u produžetku imao samo jedan ubačaj, i to Matija Zorić na polovici produžetka, i to nakon što je Sonik Puntamika poveo s 95:88.

Previše izgubljenih lopti razlog su poraza Dubrovnika, a kad se zna kretanje rezultata, loše je Dubrovnik odigrao posljednje napade pogotovo jer su gosti bili u bonusu.

Juniorsko PH: Dubrovnik (Lovro Tolj) - Sonik Puntamika foto: Tonči Vlašić
Juniorsko PH: Dubrovnik (Martin Mucić) - Sonik Puntamika foto: Tonči Vlašić

Pod vodstvom Željka Vreće Dubrovnik je igrao u sastavu: Luka Kriste (13), Martin Mucić (12), Frano Maštrapa (5), Bruno Matušić, Jakov Vujičić (29), Lovre Begić, Lovro Tolj (9), Patrik Vuletić, Denis Mehić, Matija Zorić (13), Matija Koprivica i Mateo Tomašević (9).

Ukupno je osam sastava u južnoj skupini Prve hrvatske lige. Poredak: 1. Split 3/1, 2. Zadar 3/0, 3. Šibenka 3/0, 4. Dubrovnik 2/3, 5. Sonik Puntamika 2/2, 6. Zadar II 2/1, 7. Diadora 0/4, 8. Voštarnica 0/4.

Juniorsko PH: Dubrovnik - Sonik Puntamika 90:104 foto: Tonči Vlašić
Juniorsko PH: Dubrovnik (Mateo Tomašević) - Sonik Puntamika foto: Tonči Vlašić
Sudac Almir Kreso foto: Tonči Vlašić
Juniorsko PH: Dubrovnik (Matija Zorić) - Sonik Puntamika 90:104 foto: Tonči Vlašić
Juniorsko PH: Dubrovnik (Jakov Vujičić) - Sonik Puntamika 90:104 foto: Tonči Vlašić
Juniorsko PH: Dubrovnik (Martin Mucić) - Sonik Puntamika 90:104 foto: Tonči Vlašić
Trener juniora Dubrovnika Željko Vreća i Mateo Tomašević (15) foto: Tonči Vlašić
Sudac Denis Bajramović foto: Tonči Vlašić
25. travanj 2024 10:53