KošarkaŠPANJOLSKA

Nije u drugoj utakmici polufinala bila ista pjesma, Mario Hezonja izjednačio protiv Ante Tomića

9. lipnja 2023. - 01:57

Real Madrid je dobio drugu kod kuće protiv Joventuta, te je sad 1:1 uoči dvije utakmice, koje se igraju u Badaloni. Može li Jovntut dobiti obje u svom domu, te prirediti još jednu senzaciju, ili će Real (ipak na kraju) u finale prvenstva Španjolske. Eventualna majstorica je u Madridu.

Amerikanac Klay Guy je bio junak pobjede 93:83 Joventuta u prvoj utakmici, a odmah do njega Dubrovčanin Ante Tomić. Sad je Francuz Guerschon Yabusele bio junak pobjede Real Madrida 90:73 u drugoj utakmici polufinala, a odmah do njega Dubrovčanin Mario Hezonja.

Iako je Real poveo 22:12, Joventut je u drugoj bio još bolji, te je na odmor otišao s prednošću 40:36. Uoči zadnje četvrtine bilo je 63:59 za Real, u zadnjoj četvrtini vrlo brzo je bilo jasno kako se u Badalonu putuje s rezultatom 1:1 u pobjedama.

Joventut je bio nezadovoljan suđenjem. Digao je glas jer je Tomić isključen u četvrtoj četvrtini, a centar Reala Walter Tavares je bez prekršaja u 80 minuta igre u polufinalu na tri pobjede. Guy je u prvoj ubacio 30 koševa, a sad samo 5. Yabusele u drugoj 27 koševa i 8 skokova, a Hezonja 16 koševa, 7 skokova, 2 asistencije, 3 osvojene lopte.., šut iz igre dva 7 od 14, ubacio je dodatno bacanje.  Tomić sad 12 koševa, 4 skoka, 2 asistencije i 2 osvojene lopte...

Prva utakmice u Badaloni, a treća u seriji, igra se u subotu, 10. lipnja.

26. travanj 2024 17:20