KošarkaEUROCUP

Ne ide ga, nije pogodio do tad ni jedan šut iz igre, ali na kraju daj loptu Dubrovčaninu. Joventut ide kući pjevajući

9. listopada 2024. - 21:41

Joventut je ostvario drugu pobjedu u EuroCupu, prvu gostujuću. Dobio sa 78:73 Trefl Sopot, koji je u utakmici 3. kola skupine ‘A‘ vodio 71:70 dvije minute i 29 do kraja. Zatim je Ante Tomić pogodio za dva, njegov prvi ubačaj iz igre nakon što je promašio prethodnih pet šuteva, te je opet poveo sastav iz Badalone, a minutu i 35 sekundi do kraja 37-godišnji Dubrovčanin je promašio prvo, a ubacio drugo slobodno bacanje za 73:71.

Poljski sastav je izjednačio, Tomić je 23 sekunde prije kraja opet bio na liniji slobodnih bacanja. Ubacio je prvo, a promašio drugo slobodno bacanje (76:73). Domaćin je potom promašio tricu za izjednačenje, Tomićev suigrač Evan Bray Gates je osam sekundi prije kraja ubacio oba bacanja za plus 5 sastava iz Badalone. I opet je Trefl Sopot promašio tricu…

Tomić je u pobjedu ugradio 6 koševa, nije ga išao ovaj put šut, iz igre 1/6, slobodna bacanja 4/9, ali nije moglo bez njega. Bio je prvi skakač momčadi (10 skokova), te je imao tri asistencije.

Iduće srijede, 16. listopada, Joventut dočekuje BC Wolves iz Litve, koji je s Trefl Sopotom na začelju skupine bez pobjede. Ulm, koji je dobio Joventut kod kuće u 2. kolu s 87:83, ima 3/0, te drži vrh skupine.

Tomić je bio MVP 1. kola EuroCupa u kojem je u domaći uspjeh protiv Hapoela iz Tel Aviva 78:75 ugradio 17 koševa, 12 skokova i 2 asistencije. I kod Ulma je bio prvi strijelac utakmice (18 koševa i 5 skokova).

18. listopad 2024 13:26