KošarkaŠPANJOLSKA

Murcia ove sezone u gostima to nije doživjela u doigravanju, Dubrovčanin korak bliže novom trofeju

8. lipnja 2024. - 23:37

Real Madrid je poveo u finalnoj seriji za prvaka Španjolske, dobio u svojoj dvorani s 84:76 Murciu, koja je prijetila, a onda su je u trećoj četvrtini uništili Džanan Musa i naš Mario Hezonja. I kad su se u zadnjoj četvrtini gosti ponadali kako bi mogli do čuda, ukazali su se Facundo Campazzo, te Rudy Fernández, i bilo je jasno kako ništa od iznenađenja u WiZink centru.

Musa je bio prvi strijelac utakmice sa 16 koševa, te je imao 8 skokova. Campazzo je u uspjeh ugradio 11 koševa i 7 asistencija, Walter Tavares 8 koševa i 9 skokova, a Dubrovčanin je postigao 11 koševa, imao 4 skoka, asistenciju, blokadu... Pogodio je Hezonja 3 od 7 šuteva iz igre, te sva tri slobodna bacanja.

Na poluvremenu 37:33 za Real, koji je prvo poluvrijeme zaključio serijom 9:0. U drugoj četvrtini Murcia je imala u nekoliko navrata po pet koševa viška (22:27, 24:29, 26:31 i 28:33). U trećoj četvrtini nakon dvije trice Hezonje bilo je 51:43 u 26. minuti, pa je Super Mario ubacio još tri bacanja, istrčao kontru, pogađao je i Musa, te je u 28. minuti bilo 60:43, u 30. minuti prvi put 18 razlike (64:46).

Još dvije pobjede Real treba za novi naslov. Za 48 sati je nova utakmica u Madridu (ponedjeljak, 10. lipnja). Treća utakmica se igra kod Murcie u srijedu, 12. lipnja.

Real je bio drugi u ligaškom dijelu prvenstva. U polufinalu je pomeo branitelja naslova Barcelonu (3:0), a Murcia je izbacila broj jedan u doigravanju, Unicaju, s 3:2, a u toj seriji niti jednu utakmicu nije dobio domaćin. Murcia je u doigravanje krenula s pete pozicije, u četvrtfinalu je dobila s 2:1 Valenciju, koja je bila četvrta u ligaškom dijelu. I u toj seriji niti jedna pobjeda domaćina.

Murcia je prvi put u svojoj povijesti izborila polufinale, pa finale. Real lovi 37. naslov prvaka Španjolske.

Tek u prvoj utakmici finala Murcia je u doigravanju poražena u gostima. Real Madrid je bez poraza u doigravanju (2:0 protiv Gran Canarie u četvrtfinalu, 3:0 protiv Barcelone u polufinalu, a sad vodi 1:0 protiv Murcie).

25. lipanj 2024 04:44