KošarkaEUROLIGA

Može li Real Madrid kod kuće sve riješiti u 40 minuta igre? Mario Hezonja dvoznamenkast u napadu, drugi skakač utakmice...

11. siječnja 2024. - 23:47

Opet Real kod kuće nije uspio za 40 minuta igre slomiti otpor suparnika, ali mu sad nisu trebala četiri produžetka kao prije šest dana protiv Anadolu Efesa, već samo jedan. S 14:4 je dobio Valenciju u tih dodatnih pet minuta.

Mario Hezonja je pogodio tricu i dodatno bacanje u četvrtoj četvrtini kad je gost imao 64:70, ubacio je oba bacanja za vodstvo 82:79 tri sekunde prije kraja, ali je Valencia uspjela tricom izborila produžetak. Pogodio je oba bacanja i u produžetku u kojem gost nije imao odgovor na igru aktualnog prvaka Europe, koji je utakmicu zaključio serijom 9:0....

Bila je ovo utakmica 21. kola Eurolige. Real je stigao do svoje devetnaeste pobjede.

Dubrovčanin je ubacio 10 koševa, pogodio 2 od 7 šuteva iz igre, te svih pet bacaja, a imao je 6 skokova. Bio je jedan od petorice dvoznamenkastih u redovima Reala. Walter Tavares je ostvario sjajan ‘double double‘ - 18 koševa i 19 skokova (njegov rekord), Facundo Campazzo je bio prvi strijelac Reala i utakmice s 19 koševa, Sergio Llull je postigao 16, a Džanan Musa 13. Campazzo je imao 7 asistencija, Hezonja je bio drugi skakač momčadi i utakmice.

Poredak: Real Madrid 19/2, Barcelona i Virtus Bologna po 14/6, Panathinaikos i Fenerbahče po 13/8, Maccabi Tel Aviv 12/8, Olympiacos 11/9, Monaco 11/10, Partizan i Baskonia po 10/10, Valencia 10/11, Milano i Crvena zvezda po 9/12, Bayern 8/13, Žalgiris i Anadolu Efes po 7/13, Lyon 4/16, te Alba Berlin 3/17...

30. travanj 2024 06:55