KošarkaPRVA HRVATSKA LIGA |

KUĆI PJEVAJUĆI Kaštelani dobili sve kod kuće dok im u goste nije došao Dubrovnik

7. studenog 2020. - 20:30
Dubrovnik se vraća iz Kaštela s punim plijenom. Sa 75:67 bio je uspješniji od domaćina u utakmici 5. kola drugog ranga, te sad ima dvije pobjede i jedan poraz. Kaštela su dobila prva dva nastupa kod kuće u novoj sezoni, ali ne i treći.

S druge strane momčad trenera Mara Lučića i Husnije Habula otvorila je novu sezonu uvjerljivom 109:76 pobjedom kod kuće protiv riječkog Kvarnera nakon koje je izgubila u svom domu s 93:89 od Jazina. Zatim nije igrala zbog korone u svojim redovima, te je preskočila prvo gostovanje kod Dinama u Zagrebu, a potom domaći nastup protiv Samobora.

I sad, 20 dana od posljednje utakmice protiv Jazina, uputila se do Kaštela, te ostvarila uspjeh na svom prvom gostovanju u sezoni. Vlaho Raguž i Filip Šimović su bili prvi strijelci. Obojica su ubacila po 20 koševa, Šimović je dodao 7 skokova i 5 asistencija, a Raguž skok i asistenciju. Ivan Vodopija je ostvario novi 'double double' (12 koševa, 13 skokova te 3 asistencije), Domagoj Vrkić je uspjehu doprinio s 9 koševa, 6 skokova i 3 asistencije, Nikola Došen s 8 koševa, 5 skokova i 2 asistencije, Mateo Vidović sa 6 koševa, 3 skoka i 6 asistencija, te Jakov Vujčić sa skokom i tri asistencije.

Domaćin je dobio prvu četvrtinu sa 14:12, vodio u drugoj sa 7 koševa razlike (35:28), a na odmor otišao sa 4 koše viška (37:33). Dubrovnik je sjajno otvorio nastavak utakmice. Vrlo brzo imao 13 koševa viška (55:42 i 57:44). Kaštelani su treću četvrtinu zaključili serijom 7:0. U posljednjih deset minuta u koju je ušao sa 6 koševa prednosti (57:51), Dubrovnik je uspio odbiti napad domaćih. U završnici je imao tri puta plus devet (68:59, 71:62 i (73:64)...

Na vrhu tablice je Cedevita Junior sa čistih 5/0, Bosco na drugom mjestu ima 4/1, Kaštela 3/2, kao i Jazine. Dinamo Zagreb je bez poraza (3/0), Dubrovnik ima 2/1, Sesvete i Omiš po 1/4, Samobor, Pula, Zapruđe i Kvarner po 1/3.
U 6. kolu, 14. studenog, Dubrovnik dočekuje Sesvete.
26. travanj 2024 13:25