KošarkaEUROLIGA |

KAKAV SJAJAN POČETAK HEZONJE, ALI... Nakon toga nije išlo, nije ni druge, te je Zenit odnio bodove iz Kazanja

2. listopada 2021. - 07:14

Poraz Unicsa za kojeg igra Mario Hezonja na startu Eurolige, i to kod kuće, pred više od tri tisuće gledatelja od Zenita sa 70:69.

Početak dvoboja obilježio je Hezonja. Pogodio je tricu nakon što je Zenit poveo 2:0. Nakon 5:0 gostiju, vodstva 7:3, niz je prekinuo Hezonja pogodivši tricu, a nakon toga je pogodio i treći šut iz igre, drugu tricu za vodstvo 8:7. Nakon toga je osvojio loptu, krenuo u kontru, oslobodio se čuvara te zakucao - 10:7 za Unics. Svih 10 koševa postigao je 26-godišnji Dubrovčanin. Sve to u tri minute i 8 sekundi utakmice. U iduće četiri minute promašio je jednu tricu, napravio dva prekršaja, te ga je Velimir Perasović izvukao iz igre u trenutku kad je Zenit vodio sa 14:12.

Ušao je u drugoj četvrtini, pri rezultatu 25:24 za Unics, ali je vrlo brzo napravio treću osobnu. Počeo je treću četvrtinu. Pogodio odmah za vodstvo 35:33 (33:33 je bilo na poluvremenu), zatim napravio i četvrti prekršaj, te ga je nakon nepune dvije minute opet Perasović izvukao iz igre. Unics je u završnici treće četvrtine vodio sa 47:41 nakon čega je Zenit napravio seriju 10:0.

U posljednjoj četvrtini, u kojoj Hezonju nije išao šut, Zenit je imao i 12 koševa viška (66:54 točno 4 minute do kraja četvrte četvrtine, plus 10 – 60:70 kad je ostalo da se odigra još 100 sekundi). Hezonja je pogodio 19 sekundi prije kraja za 67:70, 9 sekundi poslije nakon što je Zenit izgubio loptu, pogodio je za domaćina Isaiah Canaan, također za dva (69:70). Gosti su u zadnjih deset sekundi znali sačuvati loptu i pobjedu.

Hezonja je bio drugi strijelac Unicsa sa 14 koševa (šut za dva 4 od 7, za tricu 2 od 6), 4 skoka, 2 osvojene lopte, te jedna izgubljena. Proveo je u igri 21 minutu. Valorizacija 12, samo je bolju imao John Brown, samo je više koševa postigao Canaan (18).

Ukupno, Unics je bio loš u napadu, promašio je 7 od 15 slobodnih bacanja (Zenit samo jedan od 13), bio je slab i u skoku (14 skokova manje od suparnika, 12 napadačkih skokova sastava iz Sankt Petersburga), i to je Zenit uspio iskoristiti i slaviti na startu Eurolige. U 2. kolu, 8. listopada, Unics dočekuje Monaco

Glavni sudac utakmice Unics - Zenit bio je Dubrovčanin Sreten Radović.

26. travanj 2024 08:26