KošarkaKVALIFIKACIJE ZA EURO

KAKAV POČETAK HRVATSKE Na semaforu u 15. minuti 31:6, Perić mirne ruke!

21. veljače 2020. - 19:54
Hrvoje Perić ubacio je sva tri šuta iz igre, te pogodio tri od četiri slobodna bacanja. Pobjedi Hrvatske protiv Švedske 72:56 u Zagrebu na startu kvalifikacija za plasman na Eurobasket osim s 9 koševa doprinio je i s tri skoka, te asistencijom. Na parketu je 34-godišnji Dubrovčanin proveo 14 minuta. Hrvatska je u 15. minuti imala 25 koševa prednosti, Na semaforu u Košarkaškom centru 'Dražen Petrović' u tom trenutku je pisalo Hrvatske - Švedska 31:6 te je već tad bilo jasno tko će slaviti.

U drugom susretu skupine 'D', ogledu dva preostala sudionika, Nizozemska je priredila iznenađenje. Sa 72:65 dobila je u Ankari Tursku. Nizozemska je u ponedjeljak, 24. veljače, domaćin našoj reprezentaciji u 2. kolu. Inače, tri najbolje reprezentacije skupine plasirat će se na kraju na Eurobasket, koji će se 2021. godine igrati u četiri države, Gruziji, Češkoj, Italiji i Njemačkoj.

Prvi strijelac Hrvatske protiv Švedske bio je Mateo Drežnjak sa 16 koševa, još je dvoznamenkasti učinak u napadu imao Darko Planinić (11 koševa). Perić je bio treći strijelac Hrvatske, povratnik Roko Leni Ukić je podjelio najviše asistencija na utakmici - 8, dok je Željko Šakić bio prvi skakač ne samo Hrvatske, već i utakmice (11 skokova).
25. travanj 2024 16:34