KošarkaRADOST LOPTANJA POD OBRUČIMA

Je li moguće da se ovo dogodi u najvećem rangu? Dubrovniku gorka Cedevita

19. listopada 2024. - 20:52

Amerikanac Eyassu Worku je 7 minuta i 57 sekundi prije kraja treće četvrtine pogodio tricu, te je Dubrovnik opet poveo protiv Cedevite Junior u Gospinom polju u utakmici 4. kola FAVBET Premijer lige, i to s 41:39. Potom drugi podatak: 7 minuta i 47 sekundi prije kraja, ne treće, već četvrte četvrtine Tomislav Cvitković je pogodio koš gostiju, ubacio drugo slobodno bacanje, prvo je promašio. Dubrovnik je tim ubačajem prekinuo niz Cedevite Junior od 30:0!

Da, od 41:39 za Dubrovnik, do 69:41 za momčad trenera Dina Repeše. Hvatao se za glavu Ivan Perinčić, trener Dubrovnika, kao da ne vjeruje da se ovo može dogoditi.

Dubrovnik je bolje otvorio utakmicu, dobio prvu četvrtinu s 22:14, imao i u drugoj četvrtini plus 8 (31:23). Cedevita Junior tad radi seriju 10:0, te vodi, na odmor je otišla s plus tri (37:34), povela u trećoj s 39:34, i tad se budi Dubrovnik, radi 7:0 i vodi s 41:39. Ponovno se vratila nada kako bi se moglo dogoditi iznenađenje u Gospinom polju, kako bi Dubrovnik protiv dosta kvalitetnijeg suparnika mogao do prve pobjede. Ali, nakon toga iznenađenje u negativnom smislu. Je li moguće da 10 minuta i 10 sekundi ne postigneš koš, te da ti suparnik napravi seriju 30:0!

4. KOLO

Dubrovnik – Cedevita Junior 63:84

DUBROVNIK Sportska dvorana u Gospinom polju. Suci: Martin Vulić, Leo Roglić I Ante Bralić. Opunomoćenik: Josip Vržina.

DUBROVNIK: Gulin (5), Klarić (2), Blatančić (7), Bačić, Dubelj (15), Kalajžić (8), Vodopija (2), Tomašević (3), Worku (16), Cvitković (3), Gizdavčić (2). Trener: Ivan Perinčić, pomoćnici: Željko Vreća i Husnija Habul.

CEDEVITA JUNIOR: Eaddy (19), Rašić (6), Karačić (4), Jelić (4), Šare (5), Krajnović (16), Sobin (6), Brzoja (15), Mršić (2), Buljan (7). Trener: Dino Repeša, pomoćnici: Mate Skelin i Petar Babić.

Četvrtine: 22:14, 12:23, 7:27, 22:20.

Cedevita Junior je na omjeru pobjeda i poraza 3/1, ona ‘puca‘ visoko, a Dubrovnik je na 0/4 i ide u 5. kolu u goste u Šibenki. Nakon toga momčad iz Gospina polja dočekuje Dinamo Zagreb, pa ide prvaku, Zadru. U 8. kolu dolazi Alkar u Dubrovnik...

Dubrovnik s Vrijednosnicama Osijek na začelju bez pobjede. Nije dobro kad se ovako otvori sezona, i još se dogodi ovakva ‘crna rupa‘ u utakmici...

19. listopad 2024 21:55