KošarkaEUROBASKET

HRVATSKA NA VRHU, TURSKA NA ZAČELJU Preokret u zadnjoj četvrtini, radost naših u Nizozemskoj!

24. veljače 2020. - 23:47
Hrvatski košarkaši su ostvarili i drugu pobjedu u kvalifikacijama za EuroBasket 2021. svladavši u gostima sa 69:59 Nizozemsku, koja je prije tri dana, kad su oni dobili u Zagrebu Švedsku, slavila iznenađujuće usred Turske. Nizozemska je na kraju treće četvrtine utakmice 2. kola vodila sa 51:47, imala je tijekom utakmice u dva navrata 7 koševa viška (26:19 na početku druge, te 49:42 pred kraj treće), ali u zadnjoj četvrtini 22:8 za naše. Obrana, obrana i obrana. Tako je Hrvatska izborila novi uspjeh. Primila je samo 59 koševa.

Povratnik i kapetan, rekorder po broju nastupa za reprezentaciju, Roko Ukić, bio je prvi strijelac Hrvatske i utakmice sa 14 koševa, plus imao je 6 asistencija. Zatim, Mateo Drežnjak je ubacio 13, a Darko Planinić 12 uz 6 skokova. Pomogao je opet i Hrvoje Perić, 34-godišnji Dubrovčanin, koji je za 12 minuta na parketu imao 5 skokova i blokadu. Nije šutirao.

Hrvatska je na vrhu skupine 'C' s 2/0. Na začelju je Turska, koju je s 87:80 u Globe Areni u Stockholmu dobila Švedska, koja s Nizozemskom dijeli drugo mjesto s polovičnim učinkom, 1/1. Kvalifikacije se nastavljaju krajem godine. Naši 26. studenog dočekuju Tursku, a tri dana poslije su gosti Švedske. Završetak kvalifikacija je u veljači iduće godine. U 5. kolu, 19. veljače, Hrvatska je domaćin Nizozemskoj, a tri dana poslije gost Turske. Prva trojica iz skupine će na EuroBasket, koji neće vidjeti samo zadnji.

Idući EuroBasket zajednički organiziraju Češka, Gruzija, Italija i Njemačka od 2. do 19. rujna 2021. godine.
24. travanj 2024 09:51