KošarkaPRVENSTVO EUROPE ZA KADETKINJE

Ella Majstorović u četvrtfinalu, Dubrovkinja uvjerljivo prvi asistent Eurobasketa!

23. kolovoza 2022. - 22:00

Ella Majstorović je s reprezentacijom izborila četvrtfinale Europskog prvenstva za kadetkinje, koje se igra u Portugalu. Tamo će ih čekati Belgija.

Nakon dvije pobjede (Finska i Italija) i jednog poraza (Mađarska) u skupini 'A',  drugog mjesta, Hrvatsku je u osmini finala čekala Slovenija, koja je bila treća u svojoj 'B' skupini.

Slovenija je u 15. minuti imala 6 koševa viška (27:21), naše su na odmor otišle s dva koša prednosti (36:34). Zadnju četvrtinu dočekale s plus 5 (55:50), a u njoj imale 9 koševa viška (35. minuta 64:55). Potom 11:0 Slovenije, koja je povela 66:64 nepune dvije minute prije kraja. Imala pri tom rezultatu otvoreni šut za tricu. Nije uspjela, naše su do pobjede 68:66 stigle košem dvije desetinke sekunde prije kraja 40. minute.

Majstorović je prva petorka reprezentacije, Dubrovkinja takoreći ne  izlazi iz igre. Bilo je  tako i sad protiv Slovenije. Imala je najveću minutažu (38 minuta i 57 sekundi). U uspjeh je ugradila 7 koševa, 6 skokova, 5 asistencija i 2 ukradene lopte.

Košarkašica Raguse je, za svaku pohvalu, trenutno prvi asistent Europskog prvenstva s 5,8 asista po utakmici (ostale 4 i manje).

27. travanj 2024 22:35