KošarkaKOŠARKAŠKA EUROPA

Dvojica se radovala, jedan nije

30. listopada 2016. - 21:55

Hrvoje Perić je s Umanom Reyer Venezia ostvario pobjedu u 5. kolu talijanskog prvenstva. Dubrovčanin je u 81:73 uspjeh protiv Vanoli Cremone kod kuće ugradio 5 koševa (šut za dva 2/5, za tricu 0/2, slobodna bacanja 1/1), 3 skoka i 1 asistenciju. Igrao je 17 minuta.

EA7 Emporio Armani Milano ima 5/0, jedina je bez poraza. Sidegas Avelino je drugi sa 4/1, Trentino i Reggio Emilia imaju po 3/1 i utakmicu manje (igraju međusobno), a potom ide trojka s 3/2 među kojima je i Umana Reyer Venezia, koja u 6. kolu gost Pesara (1/4).

U Španjolskoj Ante Tomić je s Barcelonom bio uspješan u gostima kod Fuenlabrade sa 78:75. Tomić je za 26 minuta postigao 12 koševa (šut za dva 6/12, slobodna bacanja 0/1) i imao 5 skokova. Drugi Dubrovčanin u španjolskoj ligi, Lukša Andrić je s ICL Manresom izgubio kod kuće od Joventuta s 85:81. Andrić je igrao 8 i po minuta: 2 koša (šut za dva 1/2), imao 2 skoka.

Real Madrid je bez poraza (5/0), Tenerife imaju 5/1, Valencia i Barcelona po 4/1… ICL Manresa je na 1/4, a Joventut je nakon pet poraza stigao do prve pobjede.

26. travanj 2024 03:18