KošarkaEUROLIGA

Dubrovčani u glavnim ulogama u Wizink centru u Madridu, najuspješniji klub dobio trećeg po broju naslova prvaka Europe

30. siječnja 2024. - 23:35

Mario Hezonja je 17 sekundi prije kraja četvrte četvrtine pogodio oba bacanja za konačnih 106:101 pobjedu Reala u Madridu protiv Maccabija, te je i dalje bez greške kod kuće – dobio je svih 12 utakmica, te uvjerljivo vodeći sastav Eurolige s omjerom pobjeda i poraza 21/3. Prvi pratitelji, Barcelona i Virtus Bologna, imaju pet poraza više i utakmice manje...

Mario Hezonja protiv Maccabija u Wizink Centru 30. siječnja 2024. godine

Pierre-philippe Marcou/Afp

Maccabi je imao čak 19 napadačkih skokova, imao je super raspoloženi dvojac, Wadea Baldwina i Bonzie Colsona, prvi je ubacio 28, a drugi 25 koševa, zatim Jamesa Webba (18 koševa), međutim, nije uspio prekinuti niz uspjeha aktualnog prvaka Europe u njegovom WiZinku.

Nije jer je Real, najuspješniji klub najelitnijeg europskog natjecanja s jedanaest naslova, imao protiv sastava iz Tel Aviva, koji sa šest ‘kanti‘ dijeli s Panathinaikosom treće mjesto po uspješnosti (drugi je CSKA s osam naslova prvaka, odličnog Vincea Poiriera (16 koševa i 10 skokova), zatim Dženana Musu (19 koševa i 3 asistencije), naravno, Hezonju, koji je za 26 minuta ubacio 16 koševa. Pogodio je 2 od 4 šuta za dva, tri trice iz četiri pokušaja, te 3 od 4 slobodna bacanja, plus imao 2 skoka, 5 asistencija, osvojenu loptu i blokadu. Facundo Campazzo je dodao 12 koševa, 5 skokova i 5 asistencija, Sergio Rodriguez 11 koševa i 4 asistencije...

Glavni sudac utakmice u Madridu bio je Dubrovčanin Sreten Radović.

Dubrovčanin Sreten Radović, jedan od najboljih europskih sudaca

Tonči Vlašić/

Sreten Radović je bio sudac utakmice Real - Maccabi

Real Madrid 1. veljače dočekuje Lyon, koji je zadnji s 5 pobjeda i 19 poraza. Maccbi ima 13 pobjeda i 11 poraza.

02. svibanj 2024 22:18