KošarkaEUROCUP

Domaćin poveo dvije sekunde prije kraja produžetka, Joventut zatražio minutu dogovora i lijepo se dogovorio

11. listopada 2023. - 22:21

Andres Feliz je sa zvukom sirene pogodio u produžetku koš domaćina, ubacio za dva, ukupno njegovih 12 koševa, te je Joventut u ljubljanskim Stožicama odnio pobjedu protiv Cedevita Olimpije s 88:87, te u 2. kolu EuroCupa ostvario uspjeh nakon startnog poraza kod kuće od Bešiktaša sa 63:62.

Ante Tomić je za 22 minute protiv slovenskog sastava ostvario ‘double double’, ubacio je 12 koševa pogodišvši 4 od 14 šuteva iz igre te 4 od 6 slobodnih bacanja, a imao je i 12 skokova. Plus tome je dodao dvije asistencije.

Početkom nastavka Cedevita Olimpija je imala 12 koševa viška, najveću prednost (45:33), a zadnju četvrtinu je dočekala sa samo dva koša viška (53:51). Četvrtu četvrtinu Joventut je otvorio tricom, domaćin u njoj nije niti jednom vodio, uspio je izjednačiti na 72:72, te tricom na 76:76 i tako izboriti produžetak u kojem je samo jednom bio u plusu - 87:86 kad je Justin Cobbs pogodio za dva samo dvije sekunde prije kraja dodatnih pet minuta. To se dogodilo nakon što Dubrovčanin sedam sekundi prije nije pogodio oba slobodna bacanja, a prije njega to isto nije uspio ni Feliz.

Ali, nakon minute dogovora, kojeg je zatražio Joventut poslije ubačaja Cobbsa za spomenuto vodstvo domaćina, ‘zeleno crni‘ iz Badalone su izveli loptu sa strane, izigrali domaćina, te uspjeli pogoditi za prvu europsku pobjedu u novoj sezoni.

U 3. kolu Joventut 18. listopada dočekuje BC Wolves iz Litve.

01. svibanj 2024 02:35