KošarkaEUROLIGA

Dobili smo odgovor na pitanje: Hoće li pobjednički niz Dubrovčanina s Real Madridom biti zaustavljen u Dvorani Fuente De San Lusi?

14. studenog 2023. - 22:54

Valencia – Real Madrid 68:67, i onda trica Maria Hezonje, a kad je domaćin izjednačio na 70:70, opet Dubrovčanin, ne za tricu, već za dva – 70:72. Kad je opet domaćin izjednačio, oglasio se Facundo Campazzo – prvo za dva – 72:74, a zatim je imao dva slobodna bacanja. Naravno, ubacio je oba – 72:76 kad je do kraja četvrte četvrtine ostalo još osam sekundi.

I tako odgovor na pitanje: Hoće li pobjednički niz Real Madrida biti zaustavljen u Dvorani Fuente De San Lusi, na gostovanju kod Valencije u 8. kolu Eurolige? – glasi: Neće!

Real Madrid je sezonu otvorio s dvije pobjede u španjolskom Super kupu, osvajanjem trofeja, a sad je u domaćem prvenstvu na 9/0, a u Euroligi na 7/0. Kad se sve zbroji u ovom trenutku ima 18/0! Čudo!

Na poluvremenu je Valencia imala 49:43, šutirala sjajno – 17/25 za dva, te 4/5 za tricu. Brandon Davies je u prvoj četvrtini ubacio za domaćina 13, u prve dvije četvrtine 20 koševa, ali jedna lasta ne čini proljeće. ‘Izgasio‘ se u nastavku u kojem je ubacio samo 2, a s druge strane Gabriel Deck je postigao 17 koševa, Campazzo je ubacio 15, dakle, dva Argentinca prvi strijelci, zatim Hezonja 12 koševa (pogodio je 3 od 4 šuta za da, te 2 od 3 za tricu, imao 2 skoka, ukradenu loptu..), pa Džanan Musa 10…

Završilo je 73:76.

Hezonja nije bio jedini Dubrovčanin na parketu dvorane u Valenciji. Glavni sudac utakmice bio je Sreten Radović.