KošarkaNOVI USPJEH

Djevojčice Raguse do 12 godina pod vodstvom Alme Majstorović i Matee Beletić doprvakinje Hrvatske!

25. lipnja 2022. - 15:58

Nastavio je s uspjesima Ženski košarkaški klub Ragusa. Djevojčice do 12 godina su na pobjedničkom postolju državnog prvenstva sa srebrom oko vrata. Prije njih su mlađe kadetkinje ove godine ostvarile isti plasman, dok su seniorke otišle u finalu doigravanja do kraja. Osvojile, tj. obranile naslov prvakinja.

Mlađi uzrasti dubrovačkog kluba su prvi krenuli s postoljima. Od 2017. godine svake sezone su osvojili medalju, ne samo jedna selekcija, te su doslovno zatrpali vitrine kluba, a u zadnje dvije godine prati ih i seniorka ekipa. Ne zaboravlja se, u sezoni 2020./21. dupla kruna ujedno prvi trofeji prve ekipe u povijesti, prošle sezone obranile naslov prvakinja.

Djevojčice Raguse su u tri dana na Otvorenom prvenstvu Hrvatske do 12 godina odigrale sedam utakmica. Dobile prvih šest, izborile finale te osigurale medalju, U odluci za zlatio izgubile su od Šibenika, ali slavi se drugo mjesto u konkurenciji trinaest ekipa, koliko je u Zagrebu u četvrtak, 23. lipnja, krenulo u lov na postolje.

PUT DO SREBRA

Skupina: Ragusa – Trešnjevka 2009. 17:9, OŠ Mato Lovrak – Ragusa 9:57, Ragusa – Folka Borovje II 34:9, poredak od 1. do 8. mjesta: Dugopolje – Ragusa 16:33, Folka Borovje – Ragusa 17:23, polufinale: Ragusa – Selekcija Sisačko moslavačke županije 40:11, finale: Šibenik - Ragusa 46:31

Pod vodstvom Alme Majstorović i Matee Beletić srebro na državnom su izborile Lara Bujak, Mara Koncul, Marta Vuletić, Tara Dragojević, Paulina Zarač, Mia Vuksanović, Natali Petronio, Franka Lučić, Nika Koprivica, Barbara Skaramuca, Tia Tokić i Meri Čolović.

Ragusa do 12 godina – gornji red s lijeva, trenerica Matea Beletić, Lara Bujak, Mara Koncul, Marta Vuletić, Tara Dragojević, Paulina Zarač, Mia Vuksanović i trenerica Alma Majstorović, donji red: Natali Petronio, Franka Lučić, Nika Koprivica, Barbara Skaramuca, Tia Tokić i Meri Čolović

26. travanj 2024 23:28