ĐIR EUROPOM Ante Tomić ne da vrh, Domagoj Proleta bliže vrhu

9. veljače 2020. - 23:13
ŠPANJOLSKA Barcelona je dobila u gostima Gran Canariu s 81:65, te je i dalje vodeći sastav lige. Ima 17 pobjeda i 4 poraza. Drugi je Real Madrid. Ima pobjedu manje, a poraz više od Ante Tomića i ekipe. Treća Zaragoza zaostaje za Barcelonom dvije pobjede, a četvrte Tenerife imaju četiri pobjede manje...

Tomić je bio drugi strijelac Barcelone u uspjehu u 21. kolu. Za 19 minuta postigao je 14 koševa, pogodio 6 od 9 šuteva za dva, te oba slobodna bacanja, imao skok, asistenciju i dvije osvojene lopte. Samo je više ubacio Cory Higgins, koji je sa 16 koševa bio prvi strijelac ne samo Barcelone, već utakmice.

ITALIJA Trieste je poveo s 25:22 početkom druge četvrtine te vodio sve do pred kraj utakmice. Početkom posljednje četvrtine sa 16 razlike (65:49). Brescia je izjednačila na 72:72, potom ubačaj za dva Trieste, ali do kraja 4:0 domaćina, koji je slavio sa 76:74. Brescia je tako sačuvala treće mjesto (14/7), a Trieste ostao na pretposljednjem mjestu sa 6/15. Hrvoje Perić nije bio u sastavu Triestea.

ČEŠKA Četiri pobjede je nanizao USK Prag, i evo ga s osmog mjesta na diobu pete pozicije. Tri od četiri pobjede u nizu ostvario je u gostima, sve tri protiv sastava iznad njega. Sad je sa 79:77 dobio Pardubice s kojima se izjednačio – oba sastava imaju po 13 pobjeda i 11 poraza. U tijeku je drugi krug prvenstva. Osam najboljih sastava lige lovi što bolju poziciju za posljednji treći krug prvenstva - doigravanju za prvaka. Domagoj Proleta je bio drugi strijelac i drugi skakač USK Praga protiv Pardubice – ubacio je 17 koševa i imao 6 skokova. Tome je dodao i dvije asistencije.