KošarkaFAVBET PREMIJER LIGA

Bez najboljeg strijelca lige u Domu Dražena Petrovića, bez izgleda u novo iznenađenje

21. siječnja 2024. - 20:12

Dubrovnik bez Filipa Vujičića, najboljeg strijelca lige, nije uspio prirediti još jedno iznenađenje, te nakon slavlja a Baldekinu protiv Šibenke upisati pobjedu i u Domu Dražena Petrovića protiv Dinama. Zagrebački ‘Plavi‘ su bili u 17. kolu FAVBET Premijer lige bolji s 84:66.

Izjednačena je bila prva četvrtina (18:18), u drugoj je Dubrovnik vodio s 27:24, međutim, Dinamo je dobio drugu i treću četvrtinu. Na poluvremenu je imao 8 koševa viška (38:30), a nakon treće četvrtine 21 koš (64:43), što je bila najveća prednost domaćina. Posljednju četvrtinu Dubrovnik je otvorio serijom 9:0, stigao potom na deset koševa zaostatka (64:74), ali u završnici je Dinamo serijom 10:2 potvrdio svoju jedanaestu pobjedu, dok je Dubrovnik ostao na osam pobjeda. Ovo mu je deveti poraz, ali je i dalje šesti u konkurenciji dvanaest sastava.

Dinamo je imao 18 skokova više...

Ivan Novačić i Jakov Vujičić u Gospinom polju

Tonči Vlašić/

Petar Dubelj je s 18 koševa bio prvi strijelac Dubrovnika, Tomislav Cvitković je postigao 16, Jakov Vujičić 15, zatim Javon Levi i Ivan Vodopija po 4, Lovre Klarić 3, Roko Gizdavčić, Gvido Guštin i Petar Miović po 2.

Dinamo su do uspjeha predvodili Ivan Vučić sa 17, Mislav Brzoja i Filip Kraljević s po 16, te Ivan Novačić s 14 koševa.

U 18. kolu Dubrovnik dočekuje Dubravu, zatim je gost Cibone nakon čega dočekuje Zadar.

03. svibanj 2024 07:43