SportPLIVANJE

„Majove Brno 2024" Češka: Filip Župan osvojio tri srebra i broncu, Zrna Šijković brončana!

Piše Ivica Gjergja
7. svibnja 2024. - 21:25

Plivači i plivačice Zadarske Županije, nastupili su na međunarodnom plivačkom natjecanju "Májové Brno 2024." koje se kroz dva dijela natjecanja održalo tijekom vikenda u Češkoj. U konkurenciji od 380 natjecatelja iz 6 zemalja (Ukrajina, Mađarska, Austrija, Slovačka, Hrvatska i Češka), nastupilo je i šest plivača i plivačica iz PK Jadera i PK Zadar koji su predstavljali Zadarsku županiju.

Plivanje Češka

Polansky/pk Zadar/pk Jadera/Slobodna Dalmacija

Za PK Zadar plivali su kadeti Filip Župan, Zrna Šijaković i Mia Zekanović u pratnji trenera Željka Olujića te ukupno osvojili 5 odličja, od čega 3 srebra i 2 bronce.

Najuspješniji je bio kadet Filip Župan, koji je osvojio tri srebrne medalje u disciplinama 50 m slobodno (26.56), 100 m slobodno (58.82), 200 m slobodno (2:11.12) te brončanu medalju u disciplini 50 m leđno (32.70). Nastupio je i u disciplinama 200 m mješovito (2:34.53) te 50 m leptir (29.02) u kojima se plasirao na četvrta mjesta.

Kadetkinja Zrna Šijaković je bila brončana u disciplini 100m leptir (1:13.15). Nastupila je također i u disciplini 200 m slobodno te zauzela 4. mjesto, dok je na 50m leptir zauzela 5. mjesto.

Mia Zekanović plasirala se na 6. mjesto u kategoriji u disciplinama 50 m slobodno (29.71) i 100m slobodno (1:05.43).

Iz PK Zadra čestitali su svim plivačima na ostvarenim rezultatima. Ovo je za njih bilo novo plivačko iskustvo i sjajni nastupi izvan granica Lijepe naše. Bravo ekipa! Hvala Zadarskoj županiji što je omogućila plivačima županije odlazak i sudjelovanje na ovom međunarodnom natjecanju.

29. svibanj 2024 13:33